Rarible NFT Pazarı, Yeni Sürümle Web3 Toplama Ekliyor

0

Yeni toplama özelliği, Web3’teki büyük NFT pazarlarında listelenen Ethereum tabanlı NFT’lerin listelerini ve fiyatlarını sağlar.

Ethereum tabanlı NFT pazarı Rarible , 20 Ekim’de platform yükseltmesini Rarible 2’ye duyurdu.

NFT pazarı, Web3 alanından NFT’leri sergilemek için yeni toplama araçları sunduğunu söylüyor. Bu, kullanıcıların Rarible, OpenSea, LookRare, X2Y2 ve Sudoswap’tan Ethereum tabanlı dijital varlıklara göz atabileceği ve satın alabileceği anlamına gelir.

Rarible’ın baş strateji sorumlusu ve kurucu ortağı Alex Salnikov, şu anda sahip olduğumuz NFT platformlarının “silolanmış” olduğunu ve bunu değiştirmenin yolunun toplama olduğunu söyledi:

“Kullanıcıların tek bir arayüz üzerinden NFT’ler için en iyi fiyatlara erişebilecekleri açık bir ortam yaratıyor.”

Rarible’dan gelen bu gelişme, DappRadar’ın yaklaşan NFT “pazaryeri savaşları”na işaret eden bir raporunun ardından geldi. DappRadar’ın raporu, her ikisi de geçen yıl NFT toplayıcı platformları satın alan Uniswap ve OpenSea gibi Web3 alanındaki diğer büyük platformları vurguladı.

OpenSea ve Uniswap dış toplayıcıları satın alırken, Rarible hizmetlerini toplama tabanlı bir modele dönüştürdü. Rapor, bu tür satın almaların platformlar arasında doğrudan rekabeti tetikleyebileceğini söylüyor.

Rarible ayrıca, ekosistem katılımı için ödüller ve teşvikler kazanmak için kullanıcıların pazarın yerel belirteci olan $ RARI’larını kilitleyebilecekleri bir mekanizma da tanıttı. Salnikov, bunun platformun daha da ademi merkezileşmesine yönelik bir adım olduğunu söylüyor. 

“Kullanıcılar, ekosistemin bir sonraki adımına karar veriyor. Rarible‘ın geleceği konusunda onların söz hakkı var ve bu sadece fon veya NFT ile elde edemeyeceğiniz bir şey.”

NFT pazaryerlerinin yerelleştirilmesi, Web3 topluluğu içinde ilgili bir tartışmadır. Twitter’daki pek çok kişi, OpenSea gibi piyasa hakimlerini çok merkezi oldukları için çağırıyor.

Başka bir kullanıcı MagicEden ve OpenSea gibi merkezi pazar yerlerinin gitmesi gerektiğini tweetlerken:

Bu yılın başlarında, Rarible pazarı araştırmacılar tarafından potansiyel bir büyük güvenlik ihlalinden kurtarıldı.

Siber güvenlik yazılımı şirketi Check Point’teki araştırmacılar tarafından pazardaki bir güvenlik açığı tespit edildi; bu, yaklaşık iki milyon aktif aylık kullanıcıya tek bir işlemde NFT’lerine mal olabilirdi.

Kaynak: Coin Telegraph

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?