Twitter Kendi Kripto Cüzdan Prototipi Üzerinde Çalışıyor

0

Piyasaya sürülecek teknik özellikler hakkındaki raporlarıyla ünlü yazılım mühendisi Jane Manchun Wong, Twitter‘ın kendi kripto cüzdanını uygulayacağını iddia etti. Şu anda proje geliştirme aşamasında ve özelliğin arkasındaki ekip hala bir prototip üzerinde çalışıyor. 

Manchun Wong’a göre, kripto cüzdan, kullanıcıların üçüncü taraf hizmetlerine güvenmeden para yatırmalarını ve çekmelerini sağlayacak. Yazım sırasında, şirketten resmi bir açıklama veya açıklama yoktur, yalnızca resmi olmayan raporlar vardır

Twitter, “kripto para yatırma ve çekme” özelliğini destekleyen bir “cüzdan prototipi” üzerinde çalışıyor

— Jane Manchun Wong

Twitter’ın Kripto Cüzdan Prototipi Sadece Başlangıç ​​mı?

Jack Dorsey tarafından kurulan sosyal medya, Instagram ve Reddit ile birlikte en çok kripto dostu platformlardan biri oldu. Dorsey’in liderliğinde şirket, kullanıcıların kripto cüzdanlarını profillerine bağlamalarına izin veren çeşitli özellikler başlattı.

Ancak bu özellik, kullanıcıların kendi cüzdanlarını ve adreslerini oluşturmasını ve yönetmesini gerektirir. Bu özellik başlangıçta Bitcoin ile uyumluydu. Daha sonra Twitter, özelliği Ethereum adreslerine ve değiştirilemez belirteçlere (NFT’ler) genişletti.  

Şimdiye kadar, yerel bir Twitter kripto cüzdanına dair herhangi bir rapor yoktu. Uygulanırsa, ipuçları gönderme ve alma ve NFT profil resmi özelliğini kullanma süreci kullanıcılar için çok daha kolay olabilir. Harici bir cüzdan bağlamaları veya yönetmeleri gerekmez. 

Sosyal medya platformu, yönetim değişikliğinin ardından kripto özelliklerini geliştirmeye devam ediyor. Şirketin kurucusu Jack Dorsey, Parag Agrawal’ı CEO olarak atayarak görevinden ayrıldı. 

Kripto cüzdan özelliğinin yanı sıra “Bluesky” adında ayrı bir bölüm de bulunuyor. Bu projenin arkasındaki ekip, “sosyal protokol” olarak bir sosyal medya çözümü üzerinde çalışıyor. Bu şekilde, bu platformlar geleneksel bir şirket yapısının ötesinde çalışabilecektir. Bitcoin ve kripto para birimlerine benzerşeffaflık ve ademi merkeziyetçilik gibi değerleri benimseyecekler. 

Bu anlamda protokol, sosyal medya kullanıcılarına birlikte çalışmak istedikleri hizmetleri seçmelerine, onları çalıştıran algoritmaları ve hatta performanslarını kontrol etmelerine izin vererek daha fazla güç verebilir:

“Federe” ağ nedir? Bu, sunucuların e-posta gibi birbirleriyle iletişim kurmasının bir yoludur. Ağı çalıştıran bir site yerine, birçok siteniz olabilir. Kullanıcılara bir sağlayıcı seçeneği sunulur ve bireyler ve işletmeler isterlerse kendi kendilerine ev sahipliği yapabilirler.

bluesky (@bluesky) 

Twitter ve Bluesky ayrı varlıklar olarak faaliyet gösterseler de, ikisi de Dorsey tarafından sosyal medyayı geleceğe, kripto cüzdanlarının sosyal protokoller biçiminde yeni normal haline gelebileceği bir döneme taşımak için kuruldu. 

Kaynak: NewsBTC

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?