BITCOIN’ İN GÜNCEL PİYASA DEĞERİ

Name Price24H (%)
Bitcoin (BTC)
$20,054.00
3.04%

En Pahalı Pizza

22 Mayıs 2010 tarihinde Laszlo Hanyecz adlı bir Bitcoin kullanıcısı tarihin ilk Bitcoin alışveriş girişimini başlatıyordu. Laszlo, bitcointalk.org forum sitesinde bıraktığı mesaj da 2 büyük boy pizza için 10.000 Bitcoin ödeyeceğini söyler. O dönemde 1 bitcoin yaklaşık 0,003 Cent’ten işlem gördüğü için 41$’lık bu ödeme birçok kullanıcı için cazip gelir. Anlaştığı diğer bir kullanıcı onun için pizzayı sipariş eder ve Laszlo mutlu bir şekilde gelen pizzasının fotoğrafını paylaşır. Hikaye o dönemde bu şekilde son bulur. Bugün itibari ile yaklaşık 4.500.000 $ değerinde olan pizza, bir kripto paranın fiyat artışının öngörülebilir olmaması açısından güzel bir örnek teşkil ediyor.


27 dolardan 900 bin dolara

Norveç’li bir vatandaş ise Bitcoin’in ilk defa piyasada görüldüğü 2009 yılında 150 kroner (27 dolar) yatırım yaparak 5.000 Bitcoin satın almış ve sanal paralarını öylece unutmuş. 2013 yılına geldiğimizde yaptığı yatırımı hatırlayan Kristoffer Koch isimli kişi cüzdanına eriştiğinde ise hoş bir sürpriz onu bekliyordu. 2009 yılında aldığı 5.000 Bitcoin‘in değeri binlerce kez katlanarak yaklaşık 900 bin dolar seviyesine ulaşmıştı.


Bitcoin Atm ‘leri Hayatımızda

bitcoin-cryoto-kripto-para-atm

Dünyanın bir çok yerinde görebileceğimiz Bitcoin ve diğer kripto para Atm’leri…

Güncel Kriptopara Piyasa Haberleri

Singapur Kripto Borsası Vauld Para Çekme İşlemlerini Donduruyor

 Crypto CeFi borç veren Vauld, “tüm para çekme, alım satım ve para yatırma işlemlerini” askıya aldı. Kripto bulaşması başka bir...

Axie Infinity, 625 Milyon Dolarlık Sömürüden Aylar Sonra Ronin Bridge’i Yeniden Başlatıyor

Geliştiriciler Salı günü yaptığı açıklamada , Axie Infinity'nin Ronin köprüsünün, karmaşık bir istismarın protokolden yaklaşık 625 milyon dolar değerinde kripto para çalındığını gördükten üç...

Cristiano Ronaldo, Kripto Borsası Binance İle NFT Anlaşması İmzaladı

Dünyanın en büyük kripto para platformu Binance, futbol efsanesi Cristiano Ronaldo ile NFT ortaklığı kurduğunu açıkladı. Şirket, ortaklığın detaylarını da paylaştı.