Coinbase, Kripto Ödemeleri için Google Cloud ile Ortak Oldu

0

CNBC’den gelen bir rapora göre, büyük teknoloji devi Google, kripto borsası Coinbase ile ortaklığa girdi. Ortaklar, seçilen müşterilerin bulut hizmetleri için ödeme yapmak için kripto kullanmasını sağlayacak. Duyuru, Google’ın Cloud Next konferansı sırasında yapıldı.

Rapora göre, yeni kripto ödeme özelliği 2023’ün başlarında yürürlüğe girecek. CNBC’ye göre, karar ve ortaklık, onlara yenilikçi bir ödeme yöntemi sağlayarak Google hizmetine yeni müşteriler çekmeyi amaçlıyor olabilir.

Google‘ın bulut hizmetleri, çoğu reklamlardan elde edilen şirketin gelirlerinin küçük bir bölümünü temsil ediyor. Bununla birlikte, bulut hizmetlerine yönelik istikrarlı talep ve şirketin rekabeti üstlenme girişimleri, şirketin 2019’da %6’dan 2022’de %9’a çıkmasına izin verdi.

Dolayısıyla bu hizmet, Google ve ana şirketi Alphabet içinde en hızlı büyüyen bölümlerden biridir. Anlaşmanın bir parçası olarak ve bu eğilime katkıda bulunan Coinbase, verilerle ilgili uygulamasını Google’ın rakibi Amazon Web Services (AWS) bulutundan taşıyacak.

En eski kripto değişim platformlarından biri olan Coinbase, yıllardır AWS müşterisi. Ticari gelirinin özü, milyonlarca kullanıcıdan gelen işlemleri işleme kapasitesine bağlıdır. Böylece, bu ortaklığın önemine işaret ediyor.

Bu sadece bir başlangıç mı ? Google ve Coinbase ortaklığını uzatabilir

Belirtildiği gibi, seçilen kullanıcılar Google‘daki kripto ödeme özelliğine erişebilecek. CNBC’nin bildirdiğine göre, ödemeler Coinbase Commerce hizmeti aracılığıyla işlenecek.

Ancak, işbirliği genişleyecek ve önümüzdeki yıllarda diğer müşteriler Google bulutta ödemeleri işlemek için 10’dan fazla kripto para birimine erişebilecek. Bunlar, Bitcoin, Ethereum, Dogecoin, Litecoin ve diğerleri gibi sektördeki en büyük ve en popüler dijital varlıklardan bazılarını içerir.

Kripto ödeme yöntemlerine ve verilerle ilgili uygulamaların Google‘a taşınmasına ek olarak Coinbase, hizmetteki her işlem sürecinin bir yüzdesini kazanacaktır. Bu, Coinbase’in gelirini artırmasına ve platformuna yeni müşteriler çekmesine yardımcı olabilir.

Rapor, kripto borsasının Google‘ın anlaşma için ilk seçeneği olmadığını iddia ediyor. Büyük teknoloji şirketi, ödeme devi PayPal ile bir ilişki araştırıyordu, ancak nihayetinde “en büyük kapasiteye sahip” olduğu için kripto borsasına gitti.

Büyük teknoloji devi, şu anda bir kripto saklama çözümü olan Coinbase Prime’ı kullanmak için potansiyel bir ortaklık da dahil olmak üzere Coinbase ile işbirliğini genişletmenin başka yollarını arıyor. Google Cloud Başkan Yardımcısı, Genel Müdür ve Platform Başkanı Amit Zavery, şirketin ürünü deneyeceğini ve “kripto para varlıklarının yönetimine nasıl katılabileceğimizi göreceğini” söyledi.

Meta’dan Microsoft’a ve Google’a kadar dünyadaki tüm büyük teknoloji şirketleri, gelişmekte olan sektörde daha güçlü bir yer edinmek için bir kripto ürünü/çözümünü araştırıyor veya geliştiriyor. Meta’nın (eski adıyla Facebook) CEO’su Mark Zuckerberg, dijital varlıkların geleceği ve Metaverse üzerine büyük bahisler yapıyor, bu ve diğer sektörlerde diğer büyük şirketlerden gelen rekabet izledi.

Kaynak: Bitcoinist

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?