XRP’nin 2023’te 5 Dolara Çıkabilmesinin 3 Nedeni

0
Gold ripple stacked on a bright background of business graphics close-up. Ripple crypto-currency. Anonymous. Virtual currency

Ripple ( XRP ) fiyatı, dün görülen daha geniş pazar satışlarından kurtularak son 24 saat içinde %10,5 arttı. 0,50878 dolar seviyesinde, geçtiğimiz hafta mütevazı bir şekilde %1,5 arttı, ancak yatırımcılar Ripple’ın SEC ile olan yasal davasına giderek daha fazla olumlu bir sonuç beklemeye başladıkça, bir ayda %50 arttı.

Ripple ve SEC, özet yargı için ayrı hareketler sunduğundan beri, yasal mücadelelerinin son aşamasına geldiği ve bir tür anlaşma ile sonuçlanmasının sadece birkaç ay alacağı varsayımı vardı. Doğruysa, bu şüphe XRP fiyatına büyük bir destek sağlayacak ve önümüzdeki aylarda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.40$’ı geçmesine yardımcı olabilir.

Peki, Nasıl XRP 5 Dolara Çıkabilir

XRP‘nin grafiği açısından, az önce bir altın haç oluşturdu. Bu, 30 günlük ortalamasının (kırmızı) uzun vadeli 200 günlük ortalamasının (mavi) üzerine çıkması, yukarı yönlü bir momentumun ve yeni bir orta veya uzun vadeli seviyeye olası bir kırılmanın sinyalini vermesidir.

Aynı zamanda, XRP‘nin göreli güç endeksi (mor) 55 civarına hafif bir düşüşün ardından tekrar yükseliyor. Temel olarak bu, momentumunun aşırı alım olmadan arttığı anlamına geliyor ve yükselmeye devam edebileceğini gösteriyor.

Teknikler, XRP‘nin 2023’te yeni zirvelere ulaşmasının bir nedenini temsil ediyor ve madeni paranın RSI’si bu yılın büyük bölümünde düşüşte. Bununla birlikte, sorun yaşamasının ve muhtemelen mevcut ATH’sini aşmasının ana nedeni, Ripple’ın SEC aleyhindeki davasının sona eriyor olmasıdır.

Aslında sadece sona ermekle kalmıyor, aynı zamanda Ripple olumlu bir anlaşmayı güvence altına alacak gibi görünüyor. Örneğin, bu hafta Yargıç Torres, Ripple’ın davasını destekleyecek iki amicus brifingi sunma hareketine izin verdi ve bunu SEC’in mahkemeye sunduğu sunumlara karşı yaptı.

Bu, Ripple’ın bu yıl memnuniyetle karşıladığı tek olumlu yargı değil. Ocak ayında, başkanlık mahkemesi, eski başkan Bill Hinman’ın 2018’de yaptığı ve ETH ve BTC‘nin menkul kıymet olmadığını beyan ettiği önemli bir konuşmayla ilgili SEC’in e-postaları ve belgeleri paylaşmak zorunda olduğuna karar verdi.

Bu, Ripple için kesin bir zaferdi çünkü bu konuşmayı çevreleyen belgelerin nihayetinde bir şekilde XRP ile ilgili olması için iyi bir şans var. Ve muhtemelen, bu yılki diğer galibiyetlerle birlikte , olumlu bir sonuçla sonuçlanacak.

Ripple, tam olarak eskisi gibi çalışmaya devam etmesini sağlayan bir anlaşma elde ederse (XRP, Coinbase gibi büyük borsalarda yeniden listelenir), o zaman XRP‘nin yükselme şansı var. 55 kripto para ve fintech uzmanıyla yakın zamanda yapılan bir anket, Ripple kazanırsa 2025 yılına kadar 3.81 dolara ulaşacağını tahmin ediyor, ancak daha geniş kripto para piyasası başka bir yükseliş döngüsüne girerse daha da yükselebileceği tartışılabilir.

Aslında, 3,81 dolar ihtiyatlı bir tahmindir ve XRP‘nin Ocak 2018’de belirlenen 3,40 dolarlık rekor seviyesine göre yalnızca %12’lik bir artışı temsil etmektedir. ETH, ADA ve BTC gibi madeni paraların 2017-18 zirvelerinde %160 ile %160 arasında bir artış kaydettiği göz önüne alındığında. 2021 boğa piyasası sırasında XRP sahipleri, başka bir boğa piyasası varsayarsak, kripto para artışını potansiyel olarak 11.50$’a kadar görebilirler. 

XRP ayrıca uzun vadeli bir artışı destekleyecek temellere sahip, bu da gelecek yıl yeni zirvelere ulaşmasının üçüncü nedeni. Ortaklıklar imzalamaktan yeni pazarlara açılmaya kadar , Ripple, SEC ile olan davası sırasında ağını istikrarlı bir şekilde büyüterek XRP’yi sürekli büyüme için iyi bir konuma getirdi.

Kaynak: Cryptonews

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?