Binance, Twitter’a Yatırım Yapmak İçin 500 Milyon Dolar Taahhüt Etti

0

Binance, Elon Musk’ın Twitter satın alma planlarını desteklemek için diğer 18 hisse senedi yatırımcısına katıldı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından sunulan verilere göre, büyük kripto borsası Binance, Elon Musk’ın 44 milyar dolarlık Twitter satın alımına katıldı.

5 Mayıs’ta Musk , Twitter‘ın birleşme anlaşmasıyla bağlantılı olarak ortak yatırımcı sermaye taahhüt anlaşmalarının koşullarına tabi olarak toplam 7,2 milyar dolarlık yeni finansman taahhütleri aldığını belirten gözden geçirilmiş bir genel satın alma beyanı sundu .

Açıklamaya göre Binance, Sequoia Capital Fund ve Fidelity Management and Research Company gibi önde gelen kripto endüstrisi devleri arasında işlemdeki 18 ortak yatırımcıdan biri.

Binance , 1 milyar dolar koyan Lawrence J. Ellison Revocable Trust’ın arkasında 500 milyon dolar ile dördüncü en büyük bağışçı. Sequoia Capital ve VyCapital’in her biri 800 milyon dolar ve 700 milyon dolar katkıda bulundu.

Dosya halka açıldıktan sonra, Binance CEO’su Changpeng Zhao , şirketin yatırımını “davaya küçük bir katkı” olarak tanımlamak için Twitter’a döndü.

Belgede adı geçen öz sermaye yatırımcılarının her biri, satın almanın sonuçlanmasından önce veya kısa bir süre önce katkıda bulunma sözü verdi.

Tesla’nın milyarder CEO’su ve kurucusu Elon Musk , Twitter yatırımcıları ve yetkililerinden onay bekleyen, 2022’de tamamlanması planlanan anlaşma ile 25 Nisan’da 44 milyar dolarlık Twitter satın aldığını duyurdu. Daha önce, kripto para birimine bağlı olanlar da dahil olmak üzere “spam ve dolandırıcılık botlarını ve bot ordularını” kaldırmanın Twitter için birincil hedeflerinden biri olacağını söyledi.

Binance’in Musk’ın Twitter’ı devralması için finansal destek verme arzusu bazılarına sürpriz gelse de Musk’ın bir süredir kripto para birimi sektörünün vokal destekçisi olduğunu belirtmekte fayda var.

Musk, birçok kez Bitcoin ( BTC ) ve Dogecoin ( DOGE ) desteğini dile getirdi ve yaygın olarak endüstrinin önde gelen kripto para birimi savunucularından biri olarak kabul ediliyor.

Kaynak: Cryptoslate

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?