Ethereum Kurucusundan Dogecoin’a Destek

0

Son günlerde popüler meme coin’lerden biri olan Dogecoin, Hisse İspatı (Proof of Stake) mekanizmasına geçmeye doğru ilerliyor ve bu konuda Ethereum gibi sektördeki bazı önemli kurumlardan yardım alıyor. Dijital varlık, 4 milyonluk bir sahip tabanına ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,8 dolara ulaştı. Ancak o zamandan bu yana, kripto paranın devam etmesi için geliştiricilerin yardımcı programıyla sürekli bir düşüş eğilimi söz konusu oldu. 

Buterin Dogecoin’in Proof Of Stake protokolünü Destekliyor

UpOnly’nin yakın tarihli bir podcast bölümünde , Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin meme coin’i ve onu bu yeni yöne yönlendirmek için nasıl bir eylemde bulunduğunu paylaştı. Bu, Buterin’in meme coin’e ilk kez destek verdiğini göstermiyor, ancak Buterin projeye dahil olduğunu ilk kez burada dile getirdi. Ek olarak, Dogecoin’in gerçekten de hisse kanıtı protokolüne geçtiğini doğruladı.

Kurucu , PoS (Proof of Stake) protokolüne geçişten ilk olarak bahseden madeni paranın resmi yol haritasına işaret etmişti. Buterin podcast’te bundan bahsettiğinden sonra, yol haritasının bu kısmı hakkında fazla bir şey söylenmedi.

Kendi projesinin, PoS protoklüne geçişini tamamlamaya hazırlanan kurucu, bunun çoğu proje için kaçınılmaz bir varış noktası olduğunu açıkladı. Mekanizma herkesin bir parçası olmasını sağlayarak, sahiplerine bir kripto projesinde olanlar üzerinde daha fazla yetki veren bir mekanizma olduğunu söyledi.

Buterin, Dogecoin’i geçen yıl duyurulan Dogecoin Vakfı’na danışman olarak destekliyor. Daha önce, meme coin’in en sonunda PoS konsensüs mekanizmasına geçmesini umduğunu ve bunun gerçekleşeceğini belirtmişti. 

Doge Listelerde

Dogecoin fiyat açısından hala düşük trendde. Geçen yıl popülerlik kazanmaya başlayan meme coin, onu tüm zamanların en yüksek seviyesine gönderen dalgalanmayı bu sene tekrarlayamadı. Madeni paranın değeri hala geçen yılın aynı zamanındaki fiyat noktasına yakın değil, ancak Mayıs 2021’deki zirvesinden de önemli ölçüde düştü.

Kaynak: Trading View

Düşüş trendinin çoğu, madeni parayı çevreleyen yutturmacanın (hype) azalmasına bağlanabilir. Dijital varlık 1 dolarlık fiyat işaretine yaklaştıktan sonra, erken kazanmamış olan yatırımcılar, aynı tür getirileri sağlayabilecek başka bir varlık aramak zorunda kaldılar. Böylece yatırımcılar, o zamanlar hala ucuz olan Shiba Inu gibi diğer alternatifler için Dogecoin’den ayrılmaya başlamışlardı.

Dogecoin’in fiyatı şu anda 0,14 dolar ve 8 ayın devamı boyunca neredeyse en düşük seviyesinde.

Kaynak: Bitcoinist

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?