Axie Infinity, 625 Milyon Dolarlık Sömürüden Aylar Sonra Ronin Bridge’i Yeniden Başlatıyor

0

Geliştiriciler Salı günü yaptığı açıklamada , Axie Infinity‘nin Ronin köprüsünün, karmaşık bir istismarın protokolden yaklaşık 625 milyon dolar değerinde kripto para çalındığını gördükten üç ay sonra yeniden başlatıldığını söyledi.

Köprü, blockchain güvenlik firmaları Verichains ve Certik tarafından yapılan bir iç denetim ve dış denetimden sonra yeniden başlatıldı. Geliştiriciler, tüm kullanıcı fonlarının yeni köprü tarafından 1:1 temelinde tamamen desteklendiğini ve kullanıcıların bir bütün haline getirildiğini söyledi.

Geliştiriciler, yeni köprü tasarımının, büyük ve şüpheli para çekme işlemlerini durdurarak köprünün güvenliğini artırmak için bir acil durum planı olarak bir devre kesici sistemi içerdiğini söyledi.

Köprüler, bir blok zinciri ağından diğerine bilgi, kripto para birimi veya değiştirilemez tokenler (NFT) gibi varlıkların değişimini sağlayan protokollerdir. Ronin köprüsü, fonların Ethereum ve Ronin blok zinciri arasında akmasına izin verir.

Mart ayı istismarı , popüler Axie Infinity oyununun yayıncısı Sky Mavis ve saldırganların yaklaşık 173.600 Ether ( ETH ) ve USDC‘de 25,5 milyon çaldığı Axie DAO için Ronin doğrulayıcı düğümlerini etkiledi. O sırada yayınlanan bir bloga göre, bir saldırgan Ronin köprüsünden iki işlemde “sahte para çekmek için saldırıya uğramış özel anahtarlar kullandı”.

Ronin , Axie Infinity ekosisteminin çökmesini önlemek için token emisyonlarını azaltmak gibi düzeltici önlemler aldı . Hareketler, daha geniş bir pazar düşüşü sırasında Axie’nin yerel AXS tokenlerinin fiyatlarını kurtarmak için çok az şey yaptı ve fiyatlar Kasım ayındaki yaşam boyu en yüksek seviyelerinden bu yana %90 düştü.

Sky Mavis, basın zamanında yorum taleplerine geri dönmedi.

Kaynak: Coin Desk

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?