Bitcoin Ayı Sinyali: Coinbase Büyük Girişler Aldı

0

Zincir üstü veriler, kripto borsası Coinbase Pro‘nun bugün büyük miktarda Bitcoin girişi aldığını gösteriyor; bu, madeni paranın fiyatı için düşüş eğilimi gösterebilecek bir işaret.

Coinbase Pro, Yaklaşık 3.5k BTC’lik Bitcoin Borsası Girişlerini Gözlemledi

Bir CryptoQuant gönderisinde bir analistin belirttiği gibi , Coinabse Pro bugün, en az altı ay öncesinden beri hareket etmeyen arzdan büyük girişler aldı.

“Döviz girişi”, merkezi bir borsanın (bu durumda Coinbase Pro‘dur) cüzdanlarına giren toplam Bitcoin miktarını ölçen bir göstergedir.

Bu metriğin değeri arttığında, şu anda borsa cüzdanlarına çok sayıda jeton giriyor demektir.

Yatırımcılar genellikle paralarını satış amacıyla borsalara yatırdıklarından, böyle bir eğilim kripto fiyatı için aşağı yönlü olabilir.

Uzun süreli büyük akışlar, balinalardan kaynaklanan bir boşaltma işareti olabilir. Öte yandan, göstergenin düşük değerleri şu anda piyasada normal miktarda satış yapıldığını gösteriyor.

Bu tür bir eğilim, yatırımcıların kripto paralarını çekip çekmemesine bağlı olarak Bitcoin için yükseliş veya nötr olabilir.

Şimdi, Coinbase için son birkaç aydaki BTC girişlerindeki eğilimi gösteren bir grafik:

Yukarıdaki grafikte görebileceğiniz gibi, farklı yaş grupları için Coinbase Pro Bitcoin değişim girişleri gösterilmektedir.

Buradaki “yaş”, bu coin’leri yatıran yatırımcıların BTC’lerini kaç gündür elinde tuttuklarına karşılık geliyor.

Görünüşe göre girişler bugün borsada ani bir artış yaşadı ve en büyük katkı 6 ila 12 aylık kohorttaki sahiplerden geldi.

Son 24 saat içinde bu grup tarafından yaklaşık 3,1 bin BTC yatırıldı ve her biri 12-18 ay ve 3-5 yıllık kohortlardan gelen 200 BTC daha var.

Uzun vadeli sahiplerden bu tür satışlar, Bitcoin’in yakın gelecekte biraz daha düşüş görebileceği anlamına gelebilir.

BTC Fiyatı

Yazma sırasında, Bitcoin’in fiyatı son yedi gün içinde %1 düşüşle 21 bin dolar civarında dalgalanıyor. Geçen ay, kripto %26 değer kaybetti.

Aşağıda, son beş gün içinde madeni paranın fiyatındaki eğilimi gösteren bir grafik bulunmaktadır.

Kaynak: Bitcoinist

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?