Kripto da Bugün: BNB Chain Patika.dev ile Ortaklığını Duyurdu.

0

Küresel ödeme şirketi MoneyGram, Ukrayna halkı da dahil olmak üzere “krizdeki bireylere hızlı, uygun maliyetli ve verimli bir şekilde yardım fonları sağlayan”, blockchain destekli bir yardım ödeme sistemi olan Stellar Aid Assist’in lansmanı için Stellar Development Foundation (SDF) ile ortaklık kuracağı hakkında duyuru paylaştı. Stellar Aid Assist, kuruluşların Circle’ın USD jetonunu (USDC) doğrudan bir bireyin dijital cüzdanına dağıtmasını mümkün kılarak mevcut nakit yardım çabalarını geliştirir ; bu daha sonra MoneyGram lokasyonlarında nakite dönüştürülebilir. BM Mülteci Ajansı (UNHCR) ve Uluslararası Kurtarma Komitesi(IRC) her ikisi de Ukrayna halkına yardım etmek için bu sistemin ayrı ayrı başarılı pilotlarını duyurdu.

Yatırım Haberleri

İki borsa yatırım fonu ( ETF ) – CSOP Asset Management’ın Bitcoin Futures ETF’si ve Ether Futures ETF’si – Cuma günü Hong Kong’da kullanıma sunuldu. South China Morning Post , ikilinin yavaş geçen bir sabahın ardından günün sonuna doğru ticaret faaliyetlerinde bir artış gördüğünü bildirdi. Hong Kong’daki  ETF’ler, türünün ilk örneğidir.

Singapur merkezli kripto kredi kuruluşu Amber Group , Fenbushi Capital ABD liderliğinde , diğer kripto yerlisi yatırımcıların ve aile ofislerinin katılımıyla 300 milyon dolarlık bir C Serisi turu duyurdu . Ayrıca, işten çıkarmaları da duyurarak, kitlesel tüketici çabalarını ve zorunlu olmayan iş kollarını küçülteceğini söyledi.

Blockchain Haberleri

Web3 etki alanı sağlayıcısı Unstoppable Domains , kullanıcıların bir durdurulamaz etki alanına bağlı işlemleri ve zincir üzerindeki verileri görmelerine olanak sağlamak ve uzun kripto cüzdan adreslerini kopyalayıp yapıştırma ihtiyacını değiştirmek için 2023’ün başlarında planlanan, blockchain kaşifi  Etherscan ile yaklaşan bir entegrasyon paketini  duyurdu. Polygonscan, Ethereum  ve  Polygon  işlemlerinde  kullanılmak üzere Durdurulamaz Etki Alanları desteğini de entegre edecek.

BNB Chain, geliştiricileri geniş ölçekte eğiten 135.000’den fazla topluluğa sahip çevrimiçi bir öğrenme platformu olan Patika.dev ile ortaklığını duyurdu . Duyuruda, işbirliğinin 10.000 geliştiriciyi ücretsiz, dokuz aylık yapılandırılmış bir öğrenme yolu aracılığıyla Web3’e getireceği ve onları BNB Zinciri üzerinde projeler oluşturmada destekleyeceği belirtildi. Programın sonunda, katılımcılar projelerini sunmak için BNB Zinciri ekibiyle bağlantı kuracak ve özel destek alacaklar.

Web3 Haberleri

Güvenilir Medya Markaları (TMB) ve Theta Labs , TMB’nin Samsung , Sony Europe , Google Cloud ve Creative Artists Agency gibi iş ortaklarının yanı sıra Theta Network’e katılacak en yeni Kurumsal Doğrulayıcı Düğüm olacağını duyurdu . TMB ayrıca Theta’nın Metachain girişimine katılacak ve 2023’te ThetaDrop ile en iyi markalarıyla dört yeni misli olmayan token ( NFT ) dropu başlatacak.

Metaverse Haberleri

Merkeziyetsiz sanal oyun dünyası olan The Sandbox , metaverse marka deneyimleri geliştirmek için Wunderman Thompson ile stratejik bir ortaklık kurduğunu duyurdu. Basın açıklamasında,  Wunderman Thompson’ın “markaların ilgi çekici etkileşimli deneyimler yaratarak ve hayranlarını ve müşterilerini harekete geçirerek Web3 kültürü içindeki alaka düzeylerini optimize etmelerine yardımcı olma yeteneğini güçlendirmek için The Sandbox ile yakın bir şekilde çalışacağını” söyledi.

Joel Zimmerman ve Richie Hawtin tarafından kurulan bir müzik metaverse oyun platformu olan PIXELYNX, mobil oyunu ELYNXIR‘e artırılmış gerçeklik sokak dansı deneyimleri getirmek için  DanceFight  uygulamasıyla ortaklık kurduğunu duyurdu . Duyuruya göre, DanceFight dansçıları, dans savaşlarına katıldıkça kendilerine özgü dans hareketlerinin kayıtlarından para kazanma fırsatına sahip olurken, ELYNXIR oyuncularının avatarları sokak dansçıları gibi hareket edebilecek ve hareketleri yaratan insanları doğrudan destekleyebilecek.

Kaynak: Cryptonews

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?