Twitter Doğrulanmış Hesaplar İçin 8$ Ödemenizi İstiyor.

0

Twitter ve yeni sahibi, Tesla CEO’su Elon Musk, sosyal medya platformunu etkili bir şekilde şüpheli bir bilgi kaynağı haline getirebilecek veya yeni yönetim altında sosyal medya devi çekiciler haline gelecek bir karar sonrasında şu anda ateş altında kalmış durumda.

Cumartesi günü şirket , Apple’ın uygulama mağazası aracılığıyla ücretli abonelik hizmetinin reklamını yapmaya başladı ve ayda 7,99 dolar ödeyen herkesin doğrulanmış bir hesabı olmasını sağladı.

Bu, Musk’ın devralmadan önce uygulanan doğrulama sistemini elden geçirme planlarıyla uyumludur.

Bazı uzmanlar, sürecin mükemmel olmaktan uzak olmasına rağmen, günlük 238 milyon kullanıcının gerçek ve güvenilir kaynaklardan bilgi almalarına yardımcı olduğuna inanıyor.

Bu, yaklaşmakta olan ABD Seçimlerinden birkaç gün önce geldiğinden, Başkan Joe Biden, yeni Twitter babası hakkındaki düşüncelerini ifade ederken hiçbir şey söylemedi.

Cuma günü Biden, Elon Musk’ın yanlış bilgi yaydığı için Twitter‘ı satın aldığını iddia etti. Reuters’in aktardığına göre Biden, bir yardım etkinliğinde şu açıklamaları yaptı: 

“Elon Musk dışarı çıkıyor ve tüm dünyaya yalanlar saçan bir kıyafet satın alıyor… Artık Amerika’da editör yok… Çocukların tehlikede olduğunu anlamalarını nasıl bekleyebiliriz?”

Küçük Mavi Twitter Neden Oldukça Büyük Bir Olay Olarak Görülüyor?

Doğrulanmış bir Twitter hesabı, tanıtıcıdan (kullanıcı adı) hemen sonra gelen küçük mavi bir onay işaretine sahip olan hesaptır.

Bu “prensipte doğrulanmış hesapların satışı ” öncesinde , şimdi ilk kez kaydolacak kişiler bile bu özel notu alacağından, şirket bir kullanıcının gerçek olup olmadığını ve tam olarak kim olduğunu belirlemek için titiz bir sürece girerdi ( ya da ne) olduğunu iddia ediyor.Şu anda Twitter, çoğu dünyanın farklı ülkelerinden sıradan gazeteciler olan 423.000 doğrulanmış hesaba sahiptir. Hesaplarında mavi onay işareti bulunan diğer kişiler arasında politikacılar, ünlüler, sporcular ve nüfuzlu kişiler yer alıyor.

Şu anda Twitter, çoğu dünyanın farklı ülkelerinden sıradan gazeteciler olan 423.000 doğrulanmış hesaba sahiptir. Hesaplarında mavi onay işareti bulunan diğer kişiler arasında politikacılar, ünlüler, sporcular ve nüfuzlu kişiler yer alıyor.

Bu yazının yazıldığı sırada, Twitter henüz denklemin bu kısmına değinmediği için “doğrulanmış” olanlar münhasır ayrıcalıklarını kaybettiklerini bildirmediler.

Artık neredeyse her ay parasının 8 dolarını ayırma kapasitesine sahip herkesin sosyal medya platformu tarafından kimliklerinin doğrulandığını iddia edebileceği konusunda endişelerini dile getiren uzmanlar var.

Bu, kafa karışıklığına neden olabilir ve herkesin sahte haber yaymasını veya halkı yanlış bilgilendirmesini kolaylaştıracaktır.

Dogecoin Topluluğu Dahil Bazı İnsanlar Neden Kızgın?

Amerikalı kurgu yazarı Stephen King bazı tatsız sözler sarf etti ve ironik bir şekilde Twitter’ı bu konudaki dehşetini ifade etmek için kullandı.

King, sadece mavi tik’i saklamak için 20 dolar ödemek zorunda kalma ihtimalinden memnun değildi ve bunun yerine şirketin kendisine ödeme yapması gerektiğini söylemeye kadar gitti. Daha sonra, bu plan gerçekleşirse platformu terk edeceğini söyleyen bir tehditle duygularını sona erdirdi.

Bu arada, Dogecoin topluluğunun, yeni şirketi için gelecek planlarından bazıları DOGE’ye zarar vermeye başladığı için Elon Musk’la paylaşacak bir şeyi olabilir.

Henüz yayınlanan resmi bir açıklama olmasa da sosyal medya platformunun kripto cüzdan ve entegrasyon projelerinin beklemeye alındığına dair dolaşan haberler var.

Bu, Coingecko‘nun takibine göre şu anda 0.123 dolardan işlem gören ve gelişmenin çok sayıda haber sitesi tarafından bildirilmesinden kısa bir süre sonra %10 düşen Dogecoin’i etkiledi.

Kaynak: Bitcoinist

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?