Kazakistan, CBDC’sini BNB Zincirine Entegre Edecek

0

Kazakistan Ulusal Bankası, yaklaşmakta olan dijital tengesini BNB Zincirine entegre etmeye karar verdi.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, Kazakistan Cumhuriyeti Ulusal Bankası’nın (KCUB) merkez bankası dijital para birimini (CBDC) BNB Zincirine entegre edeceğini açıkladı.

Firma son zamanlarda Orta Asya ülkesindeki varlığını güçlendirdi. Yerel düzenleyici AIFC Finansal Hizmetler Otoritesi (AFSA), bir dijital varlık platformu işletmesine ve Kazakistanlı tüketicilere saklama hizmetleri sağlamasına izin verdi.

KCUB, BNB Zinciri’ni seçti

Zhao , Binance ekibinin yakın zamanda, Başkan Birinci Yardımcısı Berik Sholpankulov ve Ödeme ve Teknoloji Merkezi Başkanı Binur Zhalenov da dahil olmak üzere Kazakistan merkez bankasının üst düzey üyeleriyle görüştüğünü açıkladı.

Toplantıları sırasında borsa, kuruma yaklaşmakta olan CBDC’sini BNB Zincirine entegre etmesini teklif etti. CZ, KCUB’nin “kontrollü bir ortamda ve gerçek tüketiciler ve tüccarlarla” dijital tenge’nin bir pilot versiyonunu zaten başlattığını hatırlattı. Yakın tarihli bir tweet’te, bankanın bu ürün için Binance’i ortak olarak seçtiğini söyledi.

Bazı Twitter kullanıcıları, gerçekleşecek olan bu işbirliğini tüm kripto endüstrisini olumlu yönde etkileyebilecek bir yükseliş hareketi olarak nitelendirdi. Yine de küçük bir grup, Binance’in CBDC’lere dahil olmaması gerektiğini ve bu tür finansal ürünlerin kripto para birimlerinin değerlerinden yoksun olduğunu savundu.

Ve Binance, Kazakistan’ın Düzenleyicisi İle El Sıkıştı

Dünyanın en büyük kripto platformu , yerel yatırımcılara dijital varlık ekosistemine girerken maksimum güvenlik sağlamak için bu ayın başlarında Kazakistan Cumhuriyeti Mali İzleme Ajansı ile ortaklık kurdu.

Buna ek olarak, iki taraf, suç işleyenlerin kara para aklama ve terörün finansmanı gibi suç faaliyetlerinde kripto para kullanıp kullanmadığını yakından gözlemleyecek. Tespit edilirse, bu tür belirteçler engellenecektir.

Binance Küresel İstihbarat ve Soruşturmalar Başkan Yardımcısı Tigran Ghambaryan, ticaret merkezinin “sektördeki en sağlam uyum programına” sahip olduğunu ve yukarıda belirtilen görevleri yerine getirebileceğini vurguladı:

“Hızla büyüyen kripto para birimi endüstrisindeki sorunları çözme konusundaki işbirliği ve bağlılıkları için Kazakistan Cumhuriyeti Mali İzleme Ajansına şükranlarımızı sunuyoruz”

Kaynak: Cryptopotato

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?