Tether, Temmuz Ayı Sonuna Kadar Ticari Kağıt Varlıklarını 3,5 Milyar Dolara İndiriyor

0

Stabilcoin ihraççısı, ticari kağıt varlıklarını azaltma ve ABD Hazinelerinde daha fazla rezerv bulundurma sözünü yerine getiriyor.

Tether, 1 Temmuz’da ticari kağıt portföyünü daha da azalttığını söyledi.

Bu son düşüş, stablecoin ihraççısının ticari kağıt varlıkları, 31 Temmuz’da 5 milyar dolarlık varlıkların sona ermesinin ardından mevcut 8,4 milyar dolarlık varlıklarından 3,5 milyar dolara düşecek.

Tether ticari kağıt portföyü

En son duyuru, stabilcoinin Mayıs ayında topluluğuna verdiği bir taahhüdün ardından geldi.

Mayıs ayının başlarında, stablecoin, ticari kağıt portföyünün %85’inin Çinli firmalara ait olduğu ve %30 indirimle işlem gördüğü yönündeki söylentileri çürüttü.

Bu söylentilere yanıt olarak şirket, ticari kağıtlarının USDT’nin desteğinin %25’inden daha azını oluşturduğunu açıkladı. Ayrıca, ticari kağıt portföyünü sıfıra indirmeyi taahhüt etti.

Bu nedenle son duyuru, şirketin sözünü yerine getirdiğini gösteriyor. Gönderiye göre, ABD hazineleri artık Tether rezervlerinin daha da önemli bir yüzdesini oluşturacak.

Firma ayrıca, indirimin portföyünü çeşitlendirmeye yardımcı olacağını ve bireysel ihraççılara veya varlıklara maruz kalmasını sınırlayacağını belirtti.

Ürün tekliflerini genişletmek

Haziran ayında Tether , Ethereum zincirinde çalışan pound sabit bir sabit para olan GBP₮’nin ürün teklifine eklendiğini duyurdu .

Temmuz ayında piyasaya sürülecek olan GBP₮’nin eklenmesi, ürün tekliflerini ABD doları ile sabitlenmiş USD₮, euro ile sabitlenen EUR₮, yuan ile sabitlenen CNH₮ ve Meksika peso ile sabitlenen dahil olmak üzere beşe çıkaracak.

Kaynak: Cryptoslate

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?