Traderlar Solana’nın (SOL) Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinden %87 Düşüşle Alım Olup Olmadığını Tartışıyor

0

SOL fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesinden %87 düştü, ancak temelleri geliştirmek yatırım tezini güçlendiriyor mu?

Kripto sektörü derin bir düzenlemeye yakalandı ve son raporlar, altcoinlerin çoğunun 2021’deki en yüksek seviyelerinden %70’den fazla düşüşte olduğunu gösteriyor. Solana bu liste arasında ve yatırımcılar, bu kripto varlığın mevcut değerinden  SOL satın almayı garanti edecek kadar güçlü temellere sahip olup olmadığı konusunda endişeli.

TradingView‘den alınan veriler, SOL’un tüm zamanların en yüksek seviyesinden %87,5 düştüğünü ve piyasanın mevcut durumu göz önüne alındığında, çoğu fiyat kırılmasının günlük en yüksek seviyeyi göremediğini gösteriyor.

Kasvetli görünüme rağmen, Solana’yı daha geniş pazar konsolidasyon aşamasına girdiğinde izlenmesi gereken bir proje haline getirebilecek birkaç potansiyel pozitif var.

Solana Mobil

SOL fiyatı, 23 Haziran’da projenin Solana’da yerel Android Web3 uygulamalarını etkinleştiren bir Solana mobil yığını yayınlayacağını duyurduktan sonra geçen hafta hızlı bir artış aldı.

Akıllı telefonlar için yeni işletim arayüzüne uygun olarak Solana, Web3 özellikli cihazlarda öncülük etmek amacıyla Solana Mobile aracılığıyla kendi “Saga” Android telefonunu piyasaya süreceğini de açıkladı.

Web3 ve Metaverse , 2021 boğa piyasasında ortaya çıkan konulardan ikisidir ve blok zinciri teknolojisinin geleceğine işaret eder. Solana’nın bu hareketi, kısa vadeli mücadelelere rağmen, gelecek için gelişmeye devam ettiğini ve blok zinciri ve kripto para biriminin daha geniş bir şekilde benimsenmesinde rol oynamaya çalıştığını gösteriyor.

Solana blok zincirinin düşük ücretli yapısı, onu, değiştirilemez varlık (NFT) projeleri ve oyun dApp’leri için ideal bir aday haline getiriyor ve cep telefonları için bir teknoloji yığınının piyasaya sürülmesi, bu teknolojilere daha geniş erişim sağlamanın bir sonraki adımı.

Geliştiriciler, Solana ağ kesintilerine neden olmaya devam eden sorunları çözmeyi başarabilirse, daha geniş pazar tekrar yükselişe geçtiğinde, belirtecin en iyi yarışmacı olma şansı var.

Kısa süreli ağrı bekleniyor, ancak temeller iyileşiyor

Uzak geleceğin neler getireceğine bakmak güzel olsa da, gerçek şu ki Solana ve daha geniş kripto ekosistemi için kısa vadeli görünüm oldukça çekici değil.

Kripto tüccarı ve takma adlı Twitter kullanıcısı Crypto Tony, yatırımcıları büyük bir destek seviyesinin ilk yeniden testine düşmemeleri konusunda uyaran aşağıdaki grafiği yayınlayan, göz önünde bulundurulması gereken daha düşük fiyat noktaları hakkında bilgi verdi.

Kripto Tony dedi ki,

“İlk talep bölgesi test edildi ve tepki verdi, ancak ilk testten sonra bir alt kısmı gerçekten aramak istiyorsunuz…”

Sağlanan grafiğe göre, Solana için dikkate değer düşük destek seviyeleri 13.50 dolar ve 3.50 dolar.

Piyasa analisti ve takma adlı Twitter kullanıcısı Crypto Patel , 200 günlük üstel hareketli ortalamada bulunan güçlü bir direnç nedeniyle SOL için yakın vadede daha fazla düşüş öngörüyor.

Kripto Patel dedi ki,

“40 dolarlık bölgenin kırılması ve yeniden test edilmesinden sonra, Destekler Direnç’e dönüşüyor […] 200EMA’da dirençle karşılaşıyor. Her an aşağı yönlü hareket verebilir. Satış: 38,5 dolar, SL: 43,2 dolar, TP: 27 dolar.”

SOL iyileşmenin erken aşamalarında mı?

Solana için daha iyimser bir görünüm, önemli direnç seviyelerini 60 dolar, 74 dolar ve 95 dolarda vurgulayan aşağıdaki grafiği yayınlayan takma adlı Twitter kullanıcısı Trader McGavin tarafından sunuldu.

Analist dedi ki,

“Takozdan koptuktan ve daha yükseğe ribaund aldıktan sonra çift dip yaptı. Dipten ilk sıçrayanlardan biri ve 48 dolara yönelebilir.”

Mevcut fiyat seviyelerini korumanın önemine, orta vadeli EMA’lar tarafından sağlanan yükseliş sinyaline dikkat çeken aşağıdaki grafiği yayınlayan kripto tüccarı ve takma adlı Twitter kullanıcısı Altcoin Sherpa tarafından da değinildi.

Kaynak: Coin Telegraph

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?