Protokol 100M Dolarlık Web3 Fonu Başlatmasıyla Birlikte, Tether USDT NEAR’ı Başlatdı

0

Tether, DeFi ekosistemine daha fazla likidite sağlamak ve piyasa oynaklığının olumsuz etkisini azaltmak için USDT’yi NEAR’a başarıyla entegre etti.

Stablecoin düzenleyicisi Tether , USDT stablecoin’in NEAR protokolüne başarılı bir şekilde entegre edildiğini duyurdu.

Tether’e göre, NEAR’da USDT’yi başlatmak , NEAR’ın DeFi ekosistemine daha fazla istikrar getirmeye ve piyasa oynaklığının kullanıcılar üzerindeki olumsuz etkisini azaltmaya yardımcı olacak.

NEAR’daki başarılı lansmanın ardından USDT, likiditenin desteklenen ağlar arasında aktarılmasını kolaylaştıran on bir ağla entegre oldu.

Tether’in CTO’su Paolo Ardoino şunları söyledi:

“NEAR ekosistemi bu yıl tarihsel bir büyümeye tanık oldu ve Tether’in gelişmeye devam etmesine yardımcı olmak için gerekli olacağına inanıyoruz.”

NEAR 100 milyon dolarlık Web3 Fonu başlattı

NEAR Vakfı, Web3’te kültür ve eğlenceyi yeniden tanımlayan yaratıcıları finanse etmek için kullanılacak 100 milyon dolarlık bir fon başlatmak için Caerus Ventures ile yeni bir ortaklık imzaladı.

Caerus, spor, müzik, moda, sanat ve oyun alanlarında değer yaratmak için blok zincirinden yararlanan yaratıcıları ve projeleri destekleyen bir yatırım firmasıdır.

NEAR Vakfı CEO’su Marieke Flament şunları söyledi:

“Caerus’u destekliyoruz çünkü benzersiz bir şekilde farklılaştırılmış bir önermeye ve eğlencenin tokenleştirilmesine ve hakların ve lisanslamanın ademi merkeziyetçiliğine dayanan sağlam bir yatırım tezine sahipler.”

Flament, Web3‘teki yeni teşvik yapılarıyla içerik oluşturucuların ve hayranların katkılarını ve onunla birlikte gelen ödülleri kontrol etme yetkisine sahip olduğunu ekledi.

NEAR Vakfı, ortaklığa 50 milyon dolarlık bir başlangıç ​​fonu sağlayacak ve A Serisi finansman turlarına tohum sırasında 100 milyon dolar eklemeyi planlıyor.

Caerus ilk yatırımını Venture Labs’a yapacak. Venture Labs, fikri mülkiyetlerinden (IP), erişimlerinden ve etkilerinden değer elde etmek için içerik oluşturucular ve franchise sahipleriyle işbirliği yapar.

Caerus’un kurucusu Nathan Pillai şunları söyledi:

“NEAR’ın geliştiriciler ve kullanıcılar için sunduğu değer önerisinden, ama daha da önemlisi, kültür yaratıcılarını ve tüketicilerini varlıkları üzerinde daha fazla kontrol ile güçlendirme misyonlarından çok etkilendim.”

Kaynak: Cryptoslate

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?