Bitcoin 19.000 Dolara Geri Aldı, Lunc Coin Yüzde Elli Yükseldi!

0

LUNC, çift haneli bir fiyat artışıyla toparlanmaya devam ederken, BTC 19.000 doların üzerine çıktı.

Geçtiğimiz günlerin 20.000 doları kaybetmesinden dolayı birincil kripto para olan Bitcoin ( BTC ) için pek iyi geçmediğini söyleyebiliriz.

Hafta sonunu geriye yükselmek için birkaç kısa girişimde bulunması dışında, bu seviyenin altında kalarak geçiren BTC’nin son başarısız örneği, Salı günü 20.300 dolara pompalanmasıyla gerçekleşti.

BTC’nin bu hareketiyle birlikte, hemen oynamaya başlayan ayılar, Bitcoin’i raylarında tuttu. Ve sadece 20.000 ‘in altına itmekle kalmayıp, aynı zamanda 1.500$ daha güneye sürdüler.

Sonuç olarak, kripto varlık son 6 haftanın en düşük fiyatı olan 18.500$’a düştü. Saatler sonra yükselerek bu noktada iyi tepki veren BTC, şu anda bir kaç yüz dolar kaybetmiş şekilde 19.000$ üzerinde duruyor.

kaynak: TradinView

LUNC Gösteriyi Çaldı

Alternatif madeni paralar da dün BTC kadar zorlandı, ancak çoğu BTC’nin yükselmesiyle birlikte, öncül kripto barlıktan daha iyi performans gösterdiler.

Etherem ( ETH ) son zamanlarda yaklaşan “Birleşme” beklentisiyle çok değişim yaşadı. Bu hafta başlarında Bellatrix güncellemesinin gerçekleşmesiyle, ETH 1.650$ üzerine çıktı ve bir gün sonra 1.500$ altına düştü. An itibariyle, günlük %6 artış ikinci en büyük kripto para olan Ether’i bir kez daha 1600$ üzerine çıkardı.

Binance Coin ve Solana da bir günde %6’ya kadar yükseldi. Yazının yazıldığı sırada BNB 280$, SOL ise 32$ civarında hareket etmekte.

Daha büyük ölçekli altcoin’lerin geri kalanı da daha mütevazi kazanımlarla birlikte yeşil renktedir. ETC, ATOM, NEAR, LINK, ve EOS , orta büyüklükteki alt değerlerden en fazlasını kazandı.

Terra’nın yeniden markalanan LUNC jetonu, KuCoin’in Terra’nın yanan mekanizmasını destekleyeceğini açıklamasından bir gün sonra %50 arttı.

Genel olaralk, kripto para piyasasında bir günde 40 milyar dolar toplandı, ancak ölçüm hala 1 trilyon doların altında kalmış durumda.

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?