Metaverse Başarısı İçin Web2 Benimseme Anahtarı, Klaytn Foundation — KBW 2022

0

Klaytn Vakfı direktörü Sam Seo, “Zor olsa da, Web3 teknolojilerini Web2 platformlarına uyarlamak, kitlesel benimsemeyi sağlamanın bir yolu olabilir” diyor.

Metaverse odaklı blokchain şirketi Klaytn Foundation’ın direktörü Sam Seo, Web2 şirketleri teknolojiyi ürün ve hizmetleriyle entegre ederse Metaverse‘in yaygın olarak benimsenmesinin “daha ​​kolay” olacağına inanıyor.

Pazartesi günü Kore Blok Zinciri Haftası (KBW) sırasında verdiği demeçte Seo, Web3 metaverse projelerinin genellikle ana akım bir kitleyi çeken sorunları olduğunu, çünkü normal insanların daha önce hiç duymadıkları şirketlerin yeni teknolojilerini kullanmakta tereddüt ettiklerini öne sürdü:

“Yeni fikirler, özellikle Güney Kore’de [sosyal medya uygulaması] Kakao gibi Web2 platformlarıyla birleştirilirse, yeni hizmetler için bu yeni fikirlere, sıfırdan başlamaktan daha kolay olabilecek erişilebilirlik olur.”

“Zor olsa da, Web3 teknolojilerini Web2 platformlarına uyarlamak, kitlesel benimsemeyi sağlamanın bir yolu olabilir” diye açıkladı.

Klaytn’ın blok zinciri öncelikle metaverse, GameFi ve yaratıcı ekonomi uygulamalarını barındırmaya yöneliktir ve Güney Kore’deki türünün en büyük projelerinden biridir.

KBW’deki bir sunum sırasında Seo, ekibin işlem hacmini artırmayı ve aynı zamanda işlem ücretlerinin maliyetini düşürmeyi umduğunu söyledi.

“İnsanların bu platformu kullanmakta hâlâ tereddüt ettiğini bilecek kadar akıllıyız çünkü her halükarda doğru bir ödeme yapmak zorundalar. Bu yüzden gaz ücretlerinin mümkün olduğunca düşük olması gerektiğine inanıyoruz. Böylece insanların bu alana girmesini sağlayabilirler. Bu bizim düşüncemiz. Bu yüzden gaz fiyatlarını düşürmeye çalışıyoruz” dedi.

Seo ayrıca, Klaytn’in bu yıl içinde blok zincirinde gelişmeyi teşvik etmek için inşaatçılar için araçlar içeren açık kaynaklı bir Metaverse paketi sunacağını da açıkladı.

Kaynak: Coin Telegraph

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?