Kripto Paralara Nasıl Yatırım Yapılır ve Kazanç Sağlanır?

0

Bitcoin savunucusu ve Bitcoin Vakfı’nın eski başkan yardımcısı Charlie Shrem, öngörülemeyen kripto para piyasasında nasıl yatırım yapılması gerektiği ve nasıl kazanç sağlanabileceğiyle ilgili görüşlerini paylaştı.

Kripto paraların büyük bir çoğunluğu şu sıralar tüm zamanların en büyük düşüşünü yaşıyor. Yaklaşık olarak % 60 ila %90 arasında aşağı yönlü bir hareketle karşı karşıya olan kripto paralar şu anda çok düşük ücretlere satın alınabiliyor. Ancak bu durum bazı kişilerin henüz olgunlaşmamış kripto para piyasasına yatırım yapmasını engelliyor.

Hepimizin bildiği gibi kripto para piyasası hem çok volatil hem de genel itibariyle tahmin edilemez. Dolayısıyla Bitcoin Vakfı eski başkan yardımcısı ve büyük Bitcoin savunucusu Charlie Shrem’e göre, yatırım yapacaklar piyasa hakkında detaylı bilgi sahibi olmalı ve ona göre yatırım yapmalı.

Geçtiğimiz günlerde San Francisco’da düzenlenen MoneyShow Konferansı’na konuşmacı olarak katılan Shrem, kripto para piyasasında yatırım yapacaklar kişilerle bazı kilit noktaları paylaştı:

En iyi 10 yada 20 kripto parayı izlemeye almalı, onlarla ilgili bilgi edinmeli ve sonrasında yatırım yapmalısınız.

İlk on kripto paraya baktığımızda en başından beri Bitcoin’in açık ara önde olduğunu görüyoruz. Bu konuyla ilgili Ağustos başında ABD Ulusal Ekonomik Araştırma Bürosu (ABER) tarafından yayımlanan ve Yale Üniversitesi profesörü Aleh Tsyvinski tarafından hazırlanan bir çalışmada şu ifadelere yer verildi:

Yatırımcılar Bitcoin’in tarihsel performansının yalnızca yarısı kadar 

Bu açıklamanın yanı sıra kurumsal yatırımcılar arasında da Bitcoin’i “değerli bir yatırım fırsatı”olarak görenlerin sayısı günden güne artıyor.

Ayı ve boğa piyasaları arasında bir döngü var

Yatırımcılar Bitcoin’in tarihsel performansının yalnızca yarısı kadar ilerleyeceğini düşünseler bile portföylerinin yaklaşık %3,1’ini Bitcoin’e ayırmalı…

İlk on kripto para sıralamasında aşağı doğru indikçe Ethereum, Ripple, EOS, Stellar, Cardano, IOTA, Tron gibi kripto paraları görüyoruz. Tüm bu kripto paraların hem değerleriyle hem de kurdukları ortaklıklarla güçlü bir duruş sergilediklerini söylemek yanlış olmaz.

Yahhoo Finance’e göre Shrem tavsiyelerine şunları ekliyor:

Yatırım yapacağınız kripto parayı en az beş yıl elinizde tutun. Kendi kendinize ‘Bu parayı kilitleyeceğim ve beş yıl boyunca kilitli kalacak.’ diyebilirsiniz. Ayı ve boğa piyasalarının genellikle iki yıllık döngüleri vardır. Yani yatırımız muhtemelen beş yıl içerisinde size büyük kazanç getirecektir.

Piyasa uzmanlarının çoğunluğu 2020 yılında kripto paralara büyük boğaların geleceğine ve piyasanın her zaman olduğu gibi Bitcoin’i takip edeceğine inanıyor. Ayrıca yine uzmanlara göre, Bitcoin ve diğer tüm altcoin’lerin yaşadığı düşüş yatırımcılar için büyük bir satın alım fırsatı yaratıyor.


Kaynak: Coingape

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?