Elon Musk Twitter’ın Tamamını Satın Almak İçin Teklifte Bulundu.

0

“Twitter olağanüstü bir potansiyele sahip. Elon Musk, sosyal medya devini satın almak için samimi bir teklifte bulundu. Twitter’ın yönetim kurulu başkanı Bret Taylor’a Perşembe günü gönderilen bir mektupta, Tesla ve SpaceX’in kurucu CEO’su olan girişimci Elon Musk, sosyal medya platformunun hisse başına 54.20 milyar dolara tüm Twitter şirketini satın almayı teklif etti. Musk platformun “kilidini açacağı olağanüstü potansiyele” sahip olduğunu ifade etti.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından yayınlanan 13 boyutlu bir dosyada Musk , “Yatırımımı yaptığımdan beri, şirketin şu anki haliyle ne gelişeceğini ne de bu toplumsal zorunluluğa hizmet etmeyeceğini anlıyorum. Twitter’ın özel bir şirket olarak dönüştürülmesi gerekiyor.”

Bunu takiben Musk, kategorik olarak bu teklifin “en iyi ve nihai” olduğunu ve kabul edilmezse “hissedar olarak [benim] pozisyonunu yeniden gözden geçirmesi gerekeceğini” belirtiyor.

14 Mart’ta Musk, 3 milyar doları aşan %9,2 hisse satın alımının ardından Twitter’ın en büyük hissedarı oldu. Takip eden haftalarda, platformu demokratik özgür konuşma ve daha fazla izleyici katılımı için kullanmaya hevesli oldu, 4.4 milyondan fazla oy alan  bir düzenleme düğmesi hakkında bir anketi tweetledi ve Joe Rogan podcast’inde zamanından ot esinli memler paylaştı.

Bu yıl 10 Şubat’ta yayınlanan olağanüstü hisse istatistiklerine göre Twitter’ın şu anda 800.64 milyon hissesi var, bu da Musk’ın hisse başına 54.20$’lık teklifinin yaklaşık 43.4 milyar$ olduğu anlamına geliyor.

Kaynak: Coin Telegraph

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?