Coinbase, Türk Borsası BTCTurk’ü Satın Almak İçin Görüşmeler Yapıyor

0

Bloomberg Perşembe günü, MergerMarket’in ödeme duvarlı bir makalesine atıfta bulunarak, kripto borsası Coinbase (COIN) Türkiye’nin BtcTurk’unu satın almak için görüşmeleryaptığını bildirdi.

Bloomberg’e göre MergerMarket‘in beş kaynağı, anlaşmanın yaklaşık 3,2 milyar dolar değerinde olabileceğini söyledi. Bir ön sözleşme imzalandı ve şirket gerekli özeni gösteriyor.

Kaynaklardan biri MergerMarket’e verdiği demeçte, anlaşmanın en azından bir kısmı hisse takası olabilir.

Binance, OKX ve Bybit gibi diğer kripto borsaları , yerel para biriminin düşüşü nedeniyle kriptonun popüler bir yatırım olduğu Türkiye’de faaliyet gösteriyor.

Geçen ay, Brezilya’nın Estadão gazetesi Coinbase‘in ülkenin en büyük kripto borsası olan Mercado Bitcoin’in sahibi 2TM’yi satın almak için görüşmelerde olduğunu söyledi. Kaynak belirtilmeyen rapora göre, Coinbase ile 2TM arasında geçen yıldan beri müzakereler yapılıyordu ve Nisan ayı sonunda bir anlaşma açıklanabilir. Kasım ayındaki bir finansman turunun ardından 2TM, 2,1 milyar dolar değerindeydi.

2013 yılında kurulan BtcTurk, Türkiye’nin en eski kripto borsalarından biridir ve Türkiye’nin önde gelen gazetelerinden Cumhuriyet‘e göre 4,5 milyon profesyonel kullanıcıya sahiptir . CoinMarketCap verilerine göre, en büyük yerel rakibi Paribu için 179 milyon dolar ile karşılaştırıldığında, son 24 saatte 200 milyon dolarlık işlem hacmi kaydetti.

Coinbase ve BtcTurk, durum hakkındaki yorum taleplerine şu an için yanıt vermedi.

Kaynak: Coin Desk

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?