Coinbase, Potansiyel 2022 Listelerinde Şeffaflığı Artıracak

0

Coinbase, kripto pazarlarına bilgi simetrisi eklemenin bir yolu olarak 2022’nin ikinci çeyreğinde listelenebilecek 50 projenin adını yayınladı.

Amerika’nın en büyük kripto borsası Coinbase, şeffaflığı artırmak amacıyla 2022’nin ikinci çeyreğinde potansiyel olarak listeleyebileceği uzun bir token listesi açıkladı.

Borsa tarafından Salı günü yayınlanan bir blog yazısı, incelenmekte olan tokenlerin bir listesini içeriyor , ancak diğer tokenlerin değerlendirilebileceğini ancak özel olarak belirtilmediğini belirtiyor. Radarlarındakiler arasında Ethereum ağında 45 ERC-20 jetonu ve Solana ağında beş SPL jetonu var.

Nispeten büyük bir piyasa değerine sahip tokenlerden bazıları, CoinGecko verilerine göre yazının yazıldığı sırada, piyasadaki üçüncü en büyük sabit para olan Binance USD (BUSD) ve 1 milyar doların biraz üzerinde bir piyasa değeri ile en büyük DAO projelerinden biri olan BitDAO (BIT)’dir.

Borsa, token listelemelerine yönelik yeni yaklaşımının “mümkün olduğunca fazla bilgi simetrisi” sağlayacağını belirtti. Bilgi simetrisi, bir pazarda verimliliği ve adaleti teşvik eder.

Ayrıca, perakende ticaret çılgınlığı bir listeleme hakkında ileri düzeyde bilgi sahibi olunarak hafifletilebileceğinden, listeleme gününde bir pompalama ve boşaltma senaryosu olasılığını da azaltır. Diğer merkezi ve merkezi olmayan borsalarda çok daha yaygın olsa da, Coinbase, listelediği paralarda bu tür fiyat hareketlerinden payını aldı. 2020’de OMG Network , Coinbase’de listelendikten sonraki 15 dakika içinde %200 pompaladı ve birkaç dakika sonra çöktü.

Kripto projeleri, bir Coinbase listesinin, hatta yalnızca birinin getirebileceği potansiyelin farkındadır. CoinGecko’ya göre 3,3 milyon dolarlık piyasa değeri olan nispeten küçük merkezi olmayan finans (DeFi) veri belirteçleri Büyük Veri Protokolü,  Salı günü Coinbase’in potansiyel olarak listelenmiş gibi göründüğünü memnuniyetle tweetledi.

Bununla birlikte, artan şeffaflık yatırımcılar ve projeler için bir nimet olsa da, “12yearoldwithcc” Twitter hesabından deneyimli kripto tüccarı, potansiyel listelerin cansız olduğuna inanıyor. Hesap bugün “Coinbase flop döneminde” diye tweet attı.

Diğer yatırımcılar Coinbase’in yeni şeffaflık çabalarını fark etmemiş olabilir, ancak birçoğu borsanın bir dizi üçlü üretme niyetine odaklanmış durumda. Bored Ape Yacht Club mantarsız token (NFT) koleksiyonu hakkında bir dizi üç film üretme niyetine odaklanmış durumda.

Kripto topluluğundaki bazı kişiler Coinbase’in BAYC sahiplerine maymunlarını filmlerde kullanma hakları için sunduğu 10.000 dolarlık anlaşma karşısında şaşkına döndü ve bunu kabul etmemeleri konusunda uyarıda bulunuyor.

Toplamda, Hindistan’da ilk kez Cuma günü ticaret hizmetlerini başlattığı, ancak Pazartesi günü yerel ödeme hizmeti düzenleyicilerinin baskısı altında satın alma sipariş hizmetlerini aniden askıya aldığı için borsa için zaten çalkantılı bir hafta oldu .

Kaynak: Coin Telegraph

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?