Bitcoin Fon Oranları İyileşmesine Rağmen Hareketsiz Kaldı

0

Bitcoin son günlerde başka bir toparlanma kaydetti. Bu, dijital varlığın bir kez daha 40.000 doların üzerine düştüğünü gören düşüşün ardından geliyor, ancak kripto para birimi şimdi pozisyonunu geri kazanabildiği için bu sadece kısa ömürlü olacak. Buna rağmen, fonlama oranları son birkaç ayda aynı eğilimi izlemeye devam ettiğinden, suçlu tüccarlar fiyat dalgalanmalarından etkilenmemiş görünüyor.

Fonlama Oranları Nötr Kalıyor

Bitcoin fonlama oranları son zamanlarda olumlu yönde önemli bir hareket görmedi. Çoğunlukla ya tarafsız bölgedeydi ya da negatife döndü. Bu, bitcoin sürekli tüccarlarının son zamanlardaki fiyat toparlanmalarına rağmen piyasayı ‘hissetmediğini’ gösteriyor. Bitcoin şu anda 41.000 doların üzerinde yer alsa da, fonlama oranları Aralık ayının başlarında başlayan nötr veya nötr pozisyonlarının altında kalmaya devam ediyor.

Yani dört ila beş aydır fonlama oranlarında önemli bir değişiklik oldu. Bu, 4 Aralık çöküşünün laneti gibi görünüyor ve o zamandan beri dijital varlık bu düşük momentum trendinden çıkmakta zorlanıyor. 

Genellikle, bitcoin fiyatı Nisan başında olduğu gibi toparlandığında, 2021’de olduğu gibi fonlama oranları da toparlandı, ancak 2022, fonlama oranları söz konusu olduğunda tamamen farklı bir dalga boyunda olduğunu kanıtladı.

Ayrıca, yönetim kurulu genelinde sessiz perakende faaliyetini gösterir. Sürekli ticaret tarihinde kaydedilen en uzun nötr fonlama oranıdır. Bununla birlikte, bu aynı zamanda, daha verimli bir piyasanın, dizginleri artık sürekli fiyatları spot fiyatlar ile uyumlu hale getirmeye katkıda bulunmaya ittiğine işaret ediyor.

Bitcoin Açık Faiz Sabit Kalıyor

Bitcoin açık faizi, fonlama oranları kadar kasvetli bir hikaye göstermiyor. Haftanın başında önemli ölçüde düşen açık pozisyon, büyük ölçüde sabit kaldı. Hala kısa pozisyonları söz konusu olduğunda bitcoin yatırımcılarının darbe aldığına işaret ediyor.

Açık pozisyon, günün sonunda 244.000 BTC noktasında dinlenmek için 10 bin BTC’den fazla kaybetmeden önce Pazartesi günü 257.000 BTC’de oturuyordu. Bu, Bitcoin’in değeri hızlı bir şekilde 39.000 dolardan 41.000 dolara yükseldiğinde su altı açık pozisyonlarının tasfiye edildiğini gösteriyor. Yıl için şimdiye kadar kaydedilen en büyük açığa satışlardan birine yol açtı.

Bununla birlikte, olağandışı düşük vadeli işlem tabanı, depresif fonlama oranıyla birleştiğinde, nötr ve nötrün altında seyrediyor, sonunda kısa bir sıkışıklığa yol açabilecek bir eritme potası. Bununla birlikte, sessiz fonlama oranlarının kanıtladığı gibi, piyasanın çoğunluğu hala düşüş eğiliminde.

Kaynak: Bitcoinist

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?