Binance, Türkiye’deki Sahte Reklam Panoları Konusunda Uyarıda Bulundu

0

Kripto para borsası Binance’in Türkiye kolu Binance TR, yatırımcıları Binance logolu sahte reklam panolarıyla hedef alan dolandırıcılık girişimi konusunda uyardı.

Türkiye, çok sayıda kripto yatırımcısına ev sahipliği yapan bir ülke. Similarweb verilerine göre, Binance’in ana platformuna masaüstü tarayıcı yoluyla gelen toplam trafiğin yüzde 7’den fazlasını Türkiye oluşturuyor. Binance’in Türkiye’deki popülerliğinden yararlanmak isteyen dolandırıcılar ise Binance temalı sahte fırsatların reklamını yapmak için birçok reklam panosu kiraladı.

Binance Türkiye’nin paylaştığı uyarı gönderisinin görselinde, orijinal Binance ile herhangi bir ilişkisi olmayan “Binance Turist borsasının” reklamını içeren bir pano görülüyor. Reklamda potansiyel mağdurları dolandırıcılara bağlayabilecek bir telefon numarasına da yer veriliyor.

Binance, konuyla ilgili harekete geçme niyeti olduğunu ve “dolandırıcılık faaliyetlerine dahil olduğu açıkça görülen” kişilere karşı hukuk yoluna başvuracağını açıkladı.

Asıl amacı kripto para çalmak olan dolandırıcılar, kendileriyle iletişime geçen mağdurları yeni hesap oluşturmaya veya mevcut kurtarma şifrelerini paylaşmaya yönlendiriliyorlar.

Binance, 15 Nisan’da ilk 24/7 müşteri hizmetleri merkezini Türkiye’de açmıştı. Borsa, bu hizmeti dolandırıcılıkları önlemek için başlattığını açıklamıştı.

Kaynak: Coin Telegraph

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?