Ve SocialFi Sonunda Burada: Dikkate Alınması Gereken İlk 3 Proje

0

Sosyal medya, blok zincirine daha entegre hale geldikçe, SocialFi (Social Finance) hareketi şimdi hız kazanmaya başladı. Geleneksel sosyal medya firmaları da dahil olmak üzere birçok yatırımcı, yeni Sosyal blok zinciri projelerine para dökmeye başlıyor. İşte bazı nedenleri:

  • Web 3.0’ın yükselişi, SocialFi’nin büyümesini sağlayacak.
  • SocialFi, geleneksel sosyal medyanın temel sorunlarından bazılarını ele alabilir.
  • SocialFi’deki yenilikçi projeler şimdiden piyasaya çıkıyor.

Pekala, konuştuğumuz gibi pek çok yerleşik sosyal medya blok zinciri projesi olmasa da, zaman ayırmaya değecek birkaç tane bulmayı başardık:

Ultra (UOS)

Ultra (UOS) , içeriğin çeşitli platformlarda paylaşılma biçiminde devrim yaratmaya çalışan bir sosyal blok zinciri projesidir. Platform, kullanıcılara video oyunları, müzik ve diğer eğlence türlerini tamamen merkezi olmayan bir şekilde paylaşmak için tek durak noktası olmayı umuyor. 

Ultra nispeten yeni ve daha yeni başlıyor olsa da şu an yaklaşık 340 milyon dolarlık piyasa değerine sahip.

Steemit (STEEM)

Steemit (STEEMyeni bir sosyal proje değil ama yine de çok heyecan verici. Proje, yakın zamanda yapılan bir hack de dahil olmak üzere oldukça fazla sorun yaşadı, ancak şimdi geleceğe bakıyorlar. 

Steemit, temel olarak, kullanıcıların ekosistemi içinde merkezi olmayan bloglar ve diğer sosyal medya platformları oluşturmasına olanak tanır. Ayrıca içeriğinizden para kazanmanın kolay bir yolunu da elde edersiniz. STEEM’in şu anda 122 milyon dolarlık bir piyasa değeri var.

MediaChain

MediaChain , dünyanın dört bir yanından içerik oluşturucular ağı sağlamayı uman, yaklaşan merkezi olmayan bir projedir. Ayrıca, insanların üçüncü taraflardan geçmek zorunda kalmadan verilerden para kazanmalarına yardımcı olmayı umuyor. 

MediaChain hala geliştirme aşamasındadır ve ne zaman çıkacağı hakkında net bir bilgi bulunmuyor.

NOT: Kripto Para Platformu olarak paylaştığımız bütün içeriklerimiz bilgilendirme amaçlı olmakla birlikte bir Yatırım Tavsiyesi Değildir !

Kaynak: Coin Journal

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?