Ak Parti’den İlk Metaverse Toplantısı

0

Türkiye’nin iktidar partisi Ak Parti, geçtiğimiz Pazartesi günü kripto düzenlemesinin tartışıldığı ilk metaverse toplantısını gerçekleştirdi. 

Türkiye Büyük Millet Meclis’inin (TBMM) ev sahipliği yaptığı toplantıya TBMM Grup Başkan vekilleri Mahir Ünal ve Mustafa Elitaş ile Ak Parti’nin Bilgi ve İletişim Teknolojileri Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri katıldı.

Mustafa Elitaş toplantıya meclis binasından fiziki olarak katılırken, Ünal ve İleri Ak Parti (AKP) genel merkezindeydi. Ünal haber ajansı Anadolu Ajans’a verdiği röportajda , toplantının en önemli konusunun kripto düzenlemesi olduğunu ve kripto varlıklarının hem finansal hem de yasal düzenlemeler gerektirdiğini de sözlerine ekledi.

Geçtiğimiz günlerde TBMM’de Türk kripto ekosisteminden temsilcilerle bir toplantıya ev sahipliği yapan Elitaş, sanal dünyanın dışında kalmanın imkansız olduğunu vurguladı. “Metaverse tabanlı toplantıların hızla geliştirileceğine ve hayatımızın önemli bir parçası olacağına inanıyorum” diye belirtti.

Perşembe günü TBMM Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş’ın Binance Türkiye ile görüşmesi bekleniyor. Daha önceden de bildiğimiz üzere Binance Türkiye, Kara Para Aklamayı Önleme uyumluluğunu izlemek için yapılan bir denetimde başarısız olduktan sonra 8 milyon Türk Lirası (yaklaşık 600.000 $) para cezasına çarptırılmıştı .

Bununla birlikte İleri, blockchain teknolojisinin dijital mülkiyeti mümkün kıldığı için Türkiye’nin metaverse çabalarını hızlandırdığını söyledi. Metaverse’i henüz yeni gelişmekte olan bir alan olarak görerek, gelecekte birçok endüstriyi etkileyebileceğini öngördü.

Metaverse’in sanal gerçeklik, ürün yönetimi ve yenilikçi iş modellerinde gelişime açık olduğunu belirten İleri, AKP’nin bir metaverse ekosisteminin önünü açmak istediğini de sözlerine ekledi.

Kaynak: Coin Telegraph

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?