Yatırım Stratejisti Bitcoin İçin Boğa Müjdesini Verdi!

0

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 2017 yılında fiyat olarak 20.000 dolara yükseldikten sonra adeta bütün dünyanın ilgisini üzerine çekmeyi başarmıştı. Daha sonra rekor seviyeden yüzde 84 değer kaybeden BTC, yine dünyanın gözlerine üzerine çevirmeyi başarsa da, bu seferki önceki gibi olumlu olmadı.

Bitcoin’in düşüşü esnasında bunu eleştirenlerden birisi olan The DailyDirtnap editörü ve Mauldin Economics yatırım stratejisti Jared Dillina, BTC konusunda oldukça olumlu konuştu ve herkesi şaşırttı. Dillina, Bloomberg’e verdiği bir demeçte Bitcoin’in 2018 yılında bir balon olarak görüldüğünü ve çok defa alay konusu olduğunu vurguladı.

”Bitcoin o tarihlerde şüpheli reklamcıların mesken tuttuğu, spekülatif bir çılgınlık olarak görülmüştü ve çok az bilgiye sahip yatırımcılar adeta piyasaya akın etti.”

O tarihlerde yaptığı açıklamada ”bugüne kadar hiçbir zaman böylesine değersiz ve boş bir para birimi ortaya çıkmadı” ifadesi ile ne kadar sert olduğunu kanıtlayan stratejist, şimdi ise boğa sinyali verdi.

Bitcoin Fiyatı Ciddi Şekilde Artacak!

Merkez bankalarının, itibari para sistemindeki en büyük sorun olduğuna değinen Dillina, doların 1913 yılında FED’in kurulmasından beri yüzde 96 değer kaybettiğini ifade etti.

”Hiçbir hükümet Bitcoin’i yasaklayamaz veya bunu ele geçiremez. Bu teknolojik olarak kuantum bilgisayar denilen alet olmadan imkansız. Bitcoin fiyatı ciddi bir şekilde yükselecek. Bitcoin’in potansiyeli ciddi anlamda fark edildiğinde ilkinden çok daha büyük bir boğa piyasası yaşanacak. Bitcoin şu an ”görmezden gelinme” aşamasında ancak ikinci bir eylem için 20 yıl daha beklememiz gerekeceğini düşünmüyorum.”

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?