XRP’nin Kötü Performansı Hiç Bitmeyecek Mi?

0

XRP çok uzun zamandır tüm gelişmelere rağmen kötü performans sergiliyor ve yatırımcılar ne zaman yeniden artışa geçeceğini merak ediyor. Bazı analitler ise XRP’nin bir daha asla artmayacağını dile getiriyor.

Bu yılın başlarında neredeyse tüm Ripple (XRP) yatırımcılarında bir umut vardı. Bununla birlikte XRP’nin ana şirketi olan Ripple Labs de 2020 yılında büyük gelişmelere ve ortaklıklara imza attı. Bu süreç içinde ise ne altcoin piyasasındaki yükselişler ne de şirketin sergilediği performans XRP fiyatına yansımadı.

Piyasanın önemli analistlerinden Luke Martin, son birkaç ayın kripto para birimleri ve özellikle bazı altocin’ler için oldukça iyi geçtiğini dile getirdi. Ancak bunların içinde 2020 yalnızca XRP için kötü geçiyor gibi görünüyor.

“Düşüş Devam Edecek”

Analistlere göre XRP’de düşüş daha da devam edecek. Hatta piyasanın önemli isimlerinden Peter Brandt XRP’nin bir dolandırıcılık girişimi olduğunu dile getirmiş ve piyasa hacmi bakımından en büyük dördüncü kripto para konumunda olan XRP’nin sıfırlanacağını iddia etmişti.

Bununla birlikte kripto araştırma firması Blockfyre’nin kurucu ortağı Simon Dedic kesin bir fiyat seviyesi tahmininde bulunmamakla birlikte, “XRP, BCH, BSV, LTC ve EOS kesinlikle ilk 10 kripto para birimi arasında olmayı hak etmiyor.” ifadelerini kullanmıştı.

Diğer Altcoin’ler

Yapılan açıklamalara göre eğer diğer altcoin’ler bir düşüş yaşarsa XRP onlardan çok daha kötü performans sergileyebilir. Keiser Reports adlı TV programının sunucusu Max Keiser geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda, altcoin’lerin çoğunluğunun sıfır değere sahip olduğunu ve aralarında Bitcoin’in zaten yaptığı ya da yapabileceği herhangi bir şeyi yapacak coin olmadığını dile getirdi.

Dolayısıyla analistlere göre eğer altcoin piyasasında bir düşüş başlarsa, zaten güçsüz olan XRP düşüşü ivme kazanabilir.

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?