Pundi X Labs, 2020’nin En Aktif Kullanıcıların Türkler Olduğunu Açıkladı!

0

Kripto para piyasasının nispeten popüler kripto para projelerinden Pundi X (NPXS), 2020’nin ikinci çeyreğinin tamamlanmasının ardından XWallet kullanıcılarına ilişkin veriler yayınladı.

Pundi X Labs tarafından paylaşılan verilere göre, 2020’nin ikinci çeyreğinde XWallet’ın en aktif kullanıcıları Türkler oldu. Türkiye’yi Hindistan, Endonezya, Amerika ve Rusya takip etti.

XWallet’ın en çok indirildiği ülkeler sıralamasında ise Türkiye, yedinci sırada bulunuyor. Bu sıralamada liderlik Hindistan’da iken onu Pakistan, Amerika, Brezilya ve Bangladeş izliyor.

XWallet, Bitcoin ve NPXS başta olmak üzere bir dizi kripto parayı destekliyor ve mobil platformlarda 200 binin üzerinde indirme sayısına sahip.

Son olarak “Pundi X” terimi için Google arama sonuçlarına göz atıldığında da Türkiye’nin bu sorguyu en çok arayan sekizinci ülke olduğu anlaşılıyor. Hırvatistan, Belçika ve Hollanda burada başı çekiyor.

Geçtiğimiz günlerde pos cihazı XPos’a PayPal’ı entegre eden Pundi X, bu gelişmeyi takiben çift haneli güçlü bir artış yakalamıştı. Kripto para, buna karşın zirve seviyelerinden çok uzakta. Bugün 0.0018 dolardan işlem gören NPXS, Ocak 2018’de 0.015 dolar değerindeydi. Değer kaybı yüzde 88.

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?