Wall Street’den Yeni Bir Ürün, 2019 Yılında Bitcoin Oyununu Değiştirebilir.

0

Wall Street, yeni bir Bitcoin vadeli işlem sözleşmesi için yasal onay istiyor. Bu, dijital paranın fiyat volatilitesinin azaltılmasına olanak tanıyabilir.

Intercontinental Exchange (ICE) tarafından piyasaya sürülecek olan yeni sözleşme, dolar yerine doğrudan Bitcoin’le işlem görecek.

Fiyat volatilitesinin düşürülmesi, dijital paranın günlük işlemlerde ödeme aracı olarak kabul edilmesinin yolunu da açacak.

Eğer onaylanırsa bu sözleşmeler ‘halkın parası’ için bir ‘bullish’ gelişme olacak.

Bir yandan Starbucks ve Dunkin Brands, mağazalarında dolar yerine Bitcoin kabul etmeyi konuşuyorlar.

Görünüşe bakılırsa Bitcoin’i ürünleri için bir ödeme şekli olarak kabul etmeleri, ilgiyi bu iki şirket üzerine çekecek. Bilhassa dijital para birimi hayranı genç tüketiciler arasında durum bu.

Wall Street, Bitcoin için oyunu ilk defa değiştirmeyi deniyor değil. Piyasa, geçtiğimiz yıl Bitcoin vadelileri ile tanışmıştı. Ama bu sözleşmeler, Bitcoin yerine dolarla işlem görüyor.

Bu arada Wall Street, Bitcoin Investment Trust gibi Bitcoin piyasasına daha geniş bir yatırımcı topluluğunun katılımına imkan tanıyan farklı ürünler de çıkardı.

Tüm bu ürünler dijital paranın Rogers Eğrisi’ndeki ‘yenilikçiler’ ve ‘erken kabullenenler’ aşamasından ‘erken çoğunluk’a geçmesine yardımcı olabilir. Bu ürüne olan talebin çağlayan gibi döküldüğü ve ürünün bir ‘salgın’ halini aldığı zamandır. ‘Salgın’ durumu, özellikle Bitcoin sınırlı bir arza sahip olduğundan ve daha yüksek Bitcoin fiyatlarını beraberinde getireceğinden Bitcoin boğaları için iyi bir haber olur.

Elbette büyük hükümetler, büyük bankalar ve dolandırıcıların partiyi bir kez daha dağıtmaması şartıyla.

Kaynak: Forbes

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?