Tim Draper: “Bitcoin’i Starbucks, Amazon ve Tesla gibi yerlerde kullanabileceksiniz.”

0

Ünlü milyarder Tim Draper, OpenNode projesine 1.25 milyon dolar yatırım yaptığını açıkladı ve “Artık Bitcoin’i Starbucks, Amazon ve Tesla gibi yerlerde kullanabileceksiniz.” dedi.

Milyarder yatırımcı ve kripto para savunucusu Tim Draper, kısa bir süre önce bir Bitcoin ödeme işlemcisi platformuna yatırım yaptığını açıkladı. OpenNode ismindeki platform, normal şirketlerin Bitcoin kullanarak ödeme kabul etmesini kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Draper, şirketi kendi yatırım şirketi olan Draper Associates aracılığıyla 1.25 milyon dolar ile destekledi. Ünlü Bitcoin boğası, lider kripto paranın önümüzdeki 3-5 yıl içinde 250,000 dolar değerinde olacağına inanıyor ve OpenNode gibi benimsemeye yönelik girişimlerin bu ‘hiper-Bitcoinizasyon’u hızlandırmaya yardım edeceğini düşünüyor.

Haftalık alışverişinizi Bitcoin’le yapmak yakında OpenNode ile gerçek olabilir

OpenNode, bugün piyasadaki birçok Bitcoin ödeme işlemcisinin yaptığı gibi itibari paralara hızlı dönüşümler sağlamaya odaklanmak yerine Bitcoin ve diğer kripto paraların doğrudan harcanmasını hedefliyor. OpenNode’un insanların Starbucks, Subway ve Amazon gibi popüler yerlerde alışveriş yapmak için dijital paraları kullanmalarını sağlaması bekleniyor.

OpenNode işlemleri kredi kartı sistemi gibi çalışıyor. Bununla birlikte satıcıya bunu Visa ya da MasterCard işlemlerine göre çok daha düşük bir maliyetle sunması umuluyor. İşlem ücretleri için belirtilen rakamın işlem miktarının yüzde 1’i olacağı belirtiliyor. Bu, mevcut kredi kartı komisyonlarının yaklaşık yarısı kadar.

OpenNode ayrıca mikro işlemlerin yanı sıra işlemlerin anında gerçekleştirilmesini sağlamak için de çalışıyor. Bu tür bir hizmet, yaygın bir şekilde kabul edilmesi halinde ödeme sektörünün devleri için ciddi bir zorluk oluşturabilir.

OpenNode projesinin kurucu ortağı Brandon Lewis, “Misyonumuz Bitcoin’i işletmelere en iyi deneyimi sunarak şu anda var olan tüm ödeme protokollerinden daha iyi bir alternatif haline getirmek. Kripto para alanında kullanılabilir Bitcoin ürünleri eksik, bu nedenle basitlik birinci önceliğimiz.” şeklinde konuştu.

Bu arada Tim Draper da OpenNode’a yaptığı yatırımı kişisel Twitter hesabından şu ifadelerle paylaştı:

“Sonunda! Artık Starbucks, Amazon.com ve Tesla gibi yerlerde yapacağınız satın alımlarınızda Bitcoin kullanabileceksiniz. Hızlı işlemler!”

Raporlar milyarder yatırımcı Tim Draper’ın 40,000 BTC’ye sahip olduğunu gösteriyor, dolayısıyla Draper’ın Bitcoin’in başarıya ulaşması için elinden geleni yapma konusunda büyük bir ilgisi bulunuyor. Draper’ın Bitcoin’leri şu anda 160 milyon dolar ediyor. Eğer 250,000 dolar tahmini doğru çıkarsa yaklaşık 10 milyar doları olacak.

İstanbul’daki Blockchain konferansında konuşacak

Draper, 20 Şubat’ta Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan Blockchain Summit İstanbul etkinliğinin konuşmacıları arasında yer alıyor.

Kaynak: NewsBTC

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?