Facebook ve Zilliqa (ZIL) Flört Mü Ediyor?

0

Yenilikçi varlık sınıfı kripto paralar her geçen gün küresel finansal sisteme daha fazla entegre oluyor. Kriptoların bu ilerleyişine dünyadaki büyük şirketler de kayıtsız kalamıyor ve bu konuda çeşitli çalışmalar başlatıyor. Dünyanın en büyük sosyal ağlarından Facebook, başlangıçta bu varlık sınıfına karşı olumsuz bir tutum sergilemesine rağmen, kendi kripto parası için kolları sıvadı. Konu hakkında ileri sürülen çok sayıdaki öngörü kripto para topluluğunda konuşuluyor.

Birçok kripto para kullanıcısına göre Facebook kendi kripto parasını en başından başlatmaya yetecek kadar zamana sahip değil. Söylentilere göre sabit fiyatlı bir kripto para başlatmayı amaçlayan Facebook’un bu projesini mevcut Blockchain platformlarında hayata geçirme ihtimali bulunuyor. Uzmanlara göre böylesi bir durumun gerçek olması halinde sosyal medya devinin kullanabileceği Blockchain’ler arasında Ethereum (ETH) Tron (TRX), Zilliqa (ZIL) ya da EOS gibi seçenekler bulunuyor.

Facebook projesini Zilliqa (ZIL) üzerine mi inşa ediyor?

Bir başka sosyal medya platformu Twitter kripto para kullanıcıları tarafından yoğun olarak kullanılıyor. Twitter üzerinde konuşulanlara göre Facebook kendi kripto parası için yeni bir ağ oluşturmak yerine mevcut ağlardan birisini tercih edebilir. Bu ağlar arasında, kullanıcıların ilgisini çeken Blockchain ağı Zilliqa (ZIL) da yer alıyor. Kullanıcılar arasında sıkça konuşulan söylentilerde Facebook ile Zilliqa ekiplerinin ortak bir proje kapsamında bir araya gelmiş olabileceği ifade edildi.

Uzmanlara göre Zilliqa böylesi bir hamle için uygun bir tercih olabilir. Zilliqa projesi Blockchain teknolojisinin en iyi uygulamalarından birisi olarak gösteriliyor. Facebook’un WhatsApp için başlatmayı planladığı kripto para, Zilliqa ağının geniş işlem kapasitesiyle uygun bir şekilde çalıştırılabilir.

Kaynak: Ethereumworldnews

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?