Binance, Ripple Odaklı Yeni Bir Hamle Yaptı !

0

Kripto para borsası Binance 24 Aralık’ta resmi blog yazısıyla yapılan bir açıklamaya göre, Ripple bazlı iki işlem çiftini listelemeye hazırlanıyor.

Aynı gün piyasaya sürülmesi beklenen kripto para çiftlerinin TRX/XRP ve XZC/XRP olduğu açıklandı. Yani kullanıcılar artık Tron ve Zcoin ile de Ripple işlemleri gerçekleştirebilecek. Ayrıca Binance de bu hamleyle Ripple’ı baz kripto para olarak ilk kez kullanmış olacak.

Güncellemenin bir parçası olarak geliştiriciler, mevcut Ethereum piyasalarını “ALTS” olarak değiştirecekler. Borsanın CEO’su Changpeng Zhao bu hamlenin kullanıcı arayüz alanı eksikliğinden kaynakladığını ifade ediyor.

Ayrıca Changpeng Zhao Pazar günü Twitter’dan yaptığı bir açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Kısa bir süre sonra borsaya Ripple bazlı birkaç alım-satım çifti ekleyeceğiz.

Öte yandan Binance yılın dördüncü çeyreğinde de token tekliflerini arttırarak genişlemesini devam ettiriyor ve geleneksel paralara sabitlenen stablecoin’lere yoğunlaşıyor. Bu ayın başlarında geliştiriciler Amerikan Doları’na sabitlenmiş olan TrueUSD (TUSD) ile işlemler gerçekleştirebilmek için çalışmalara başlamıştı. Ancak daha sonra bunun ertelendiği açıklaması yapıldı.

Bunun yanında gelecekteki işlem çiftlerine dair açıklamalar yapan Zhao, Binace’’in Blockchain Charity Foundation kurumuna destek olan kripto varlıkların ileride daha olumlu değerlendirileceğini ifade etti ve şunları dile getirdi:

Bu konuda Binance’in yardım vakfına bağışta bulunan kripto paralar için daha fazla işlem çifti eklemeye çalışacağız.

Binance’in bu açıklamasının ardından Ripple neredeyse %20’lik bir yükseliş yaşadı. 24 saatlik işlem hacmi 1,2 milyar dolardan fazla olan Binance ise dünyanın en büyük kripto para borsası olma konumunu koruyor.

Kaynak: Cointelegraph

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?