Uzman Yorumu: Bitcoin’de Büyük Fırsatlar Doğdu

0

Bitcoin’deki düşüşle birlikte yorum kervanına katılan piyasa oyuncularının sayısı artıyor.

Blockchain Capital partneri Spencer Bogart, kripto para piyasalarındaki büyük düşüşlere rağmen büyük fırsatların doğduğunu kaydetti. Bogart sanal paralarla geleneksel teknoloji hisse senetleri arasında daha büyük bir düzeltme dalgasının yaşanacağını tahmin ediyor.

Bloomberg’e bir röportaj veren Bogart, mevcut düşüşe rağmen fırsatların hala daha çok büyük olduğunu kaydetti. Bitcoin’in programlanabilir bir para olmasının multi milyon dolarlık bir fikir olduğunu savunan Bogart, kaçınılmaz olarak Bitcoin kullanımının patlayacağını düşünüyor.

Bogart konuşmasının devamında Bitcoin’in diğer kripto paralar karşısında süren hakimiyetine dikkat çekti. “Bir sonraki Bitcoin’i” aramak yerine “akıllı paranın” BTC’de ve BTC’nin ciddi ölçüde büyük ağ etkisinde olması gerektiğini savundu.

Bitcoin’in teknoloji hisse senetleri gibi geleneksel varlıklarla korelasyonu ve kripto para piyasasının geneline kıyasla hareketi konusunda Bogart, BTC’nin geleneksel varlık piyasalarıyla ilişkisinin kısıtlı olduğunu öne sürdü. Buna rağmen kurumsal paranın piyasaya akmasıyla gelecekte bunun değişebileceğini ekledi.

Şu sıralar kripto para fiyatları düşmeye devam ediyor. İlk 100’deki çoğu kripto parada gündelik bazda düşüşler iki haneli rakamlara ulaştı. Ekim ayında Bogart Bitcoin’in dibi görmeye yaklaştığını vurgulamıştı.

Geçtiğimiz hafta çarşamba günü başlayan ilk düşüş dalgasıyla birlikte önce 6.000 dolar, daha sonra 5.000 dolar bandının altı görüldü. Bu süreçte XRP kısa süre sonra gözle görülür bir direnç gösterdi, ancak daha sonra çeteye katıldı ve dalışa geçti.


Kaynak: bitcoinist.com

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?