Fiyat Düşse De Dünyanın Bitcoin’e İlgisi Artıyor

0

Google Trends verilerine göre Bitcoin aramaları fiyatla ters yönde hareket ediyor.

BTC fiyatı ambale olsa da Google Trends verilerine göre Bitcoin ilgisi nisan ayından beri pik yaptı.

Ne derler bilirsiniz; reklamın iyisi kötüsü olmaz. Son Google verileri %30’luk fiyat erimesine rağmen Bitcoin’e merakın arttığını kanıtlar nitelikte. Bitcoin aranma oranı 8 Nisan’a göre şu sıralar daha fazla. O sıralar BTC 7.000 dolardan 10.000 dolara yükselmişti (eski güzel günler).

‘Bitcoin öldü mü’ (is Bitcoin dead) ve ‘HODL’ gibi ifadelere olan ilgi artışı bariz bir şekilde görüldü ve şubat ayından (BTC’nin tüm zamanlar rekoru olan 20 bin dolardan bayıra doğru sürüklendiği bir ay) bu yana en yüksek değer yakalandı.

Sebep: Aranıyor

BTC fiyatı tarihsel olarak arama ilgisiyle korelasyon gösterdiği için sürmekte olan ayı piyasasının tersine dönüşü yatırımcıların ajandasında üst sıralarda not edilmiş durumda.

Söz konusu “tersine dönüş” ihtimali, kripto paralar için ilk “düzenlenmiş ekosistem” Bakkt’in önümüzdeki aylarda faaliyete geçecek olmasıyla artıyor. Bakkt yetkilileri planladıkları tarihi 12 Aralık’tan 24 Ocak’a çekmişti. Ancak fiyatın düşüşü bundan daha önce başlamıştı.

Haberimizin hazırlandığı sıralar BTC 4.367 dolardan işlem görüyor. Bazı profesyonel yatırımcılar orta vadede BTC’nin daha da düşeceği (4.000’in altına) tahmininde bulunsa da BTC en azından bu seviyede direnç göstermeyi başardı.

Galaxy Digital kurucusu Mike Novogratz ve Fundstrat Global Advisors’dan Tom Lee gibi en bilindik Bitcoin boğaları bile tahminlerinde temkinli davranıyor ve Bitcoin’de kurumsal yatırımcılara bağlı olunduğuna dikkat çekiyor.


Kaynak: bitcoinist.com

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?