Amazon’un büyük değer kayıplarını atlattığı gibi Bitcoin’in de atlatacak

0

Lou Kerner Amazon’un büyük değer kayıplarını atlattığı gibi Bitcoin’in de atlatacağını ifade etti.

Kripto para firması CryptoOracle’ın kurucularından Lou Kerner Bitcoin yatırımda önemli olanın sabretmek olduğunu söyledi.

CNBC’ye konuşan Kerner teknoloji devi Amazon örneğini işaret etti. Amazon dot-com balonu patladığında büyük miktarda değer kaybetmişti. Ancak şu an dünyanın en değerli e-ticaret sitesi haline geldi. Kerner verdiği demeçte şunları söyledi:

İnternet balonuna bakarsanız kripto paralara oldukça benzediğini görürsünüz. Amazon’un insanlık tarihindeki en büyük şirketlerden biri olduğu söylenebilir. Bu şirket 2 yıl içerisinde %95 değer kaybetmişti.

Kerner’e göre kripto para yatırımı kalbi zayıf olanlar için uygun değil, yatırımcıların yüksek volatiliteye hazırlıklı olması gerekiyor. Kerner şu anda güçsüz halde bulunan kripto para piyasasının gerekli güveni bulamamış olabileceğine dikkat çekiyor. Kerner’in görüşü Bitcoin’in değer saklama aracı olarak kendisini bulacağı yönünde. Bitcoin’in kısa vadeli tahminleri abartılırken, uzun vadeli tahminleri ise küçümseniyor. Şu anki fiyatlarla Bitcoin’in piyasa değeri 80 milyar dolar değerinde, altına yaklaşabilmesi için 100 kat değer kazanması gerekiyor. Kerner Bitcoin’in zaman içerisinde bu değeri kazanabileceğine inanıyor.

Kerner’in görüşlerine ünlü kripto para yorumcusu Tom Lee de katıldı ve kripto piyasasının son hareketini “garip” olarak tanımladı. Lee halen iyimser olduğunu ifade etti ve daha fazla yatırımcının düzenlemeler netleştiğinde kripto paraları kucaklayacağını belirtti. Yıl sonunda Bitcoin’in 15 bin dolara ulaşacağı tahminini yineledi. Bir başka Bitcoin boğası Blockstream CEO’su Adam Back Bitcoin’in önümüzdeki yıllarda 250 bin dolara ulaşabileceğini ve altınla rekabet edeceğini dile getirdi.


Kaynak: CCN.com

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?