Türk Bitcoin Camiasının Ünlü İsmi Erkan Öz’den Milyon Dolarlık BTC Tahmini

0

Lider Bitcoin ve kripto para borsası Binance, geçtiğimiz günlerde Türk yatırımcılarına yönelik İstanbul’da bir etkinlik düzenledi. Etkinliğe Türk Bitcoin camiasının ünlü ismi Erkan Öz’de katıldı. Erkan Öz bu etkinlikte katılımcılardan birinin Bitcoin fiyatı üzerine sorduğu soruya yanıt olarak, Bitcoin’in gerçeğe uygun değerinin  hesaplamalarına göre 1 milyon 375 bin dolar civarında olduğunu belirtti. Ayrıca 2020 ve sonrasında lider kripto paranın bu seviyeleri görmesini beklediğini vurguladı.

Erkan Öz: Bitcoin’in gerçeğe uygun değeri 1 milyon 375 bin dolar

Binance, Türk Bitcoin ve kripto para yatırımcılarına yönelik dönemsel olarak etkinlikler düzenliyor. Geçtiğimiz günlerde bu etkinliklere bir yenisi daha eklendi. Binance geçtiğimiz günlerde Türk kripto para yatırımcılarına yönelik İstanbul’da bir etkinlik düzenledi. Bu etkinlikte ünlü ekonomist Erkan Öz’de yer aldı. Erkan Öz, etkinlikte yaptığı konuşmada katılımcıların sorularına da yer verdi. Bir katılımcı Erkan Öz’e Bitcoin fiyatının ulaşabileceği seviyeler konusunda bir soru sordu.

Ünlü gazeteci bu soru üzerine Bitcoin’in değer biriktirme faktörü öne çıkmış bir kripto para birimi olduğunu ve 10 yılda yüzbinlerce değer kazandığını söyledi. Ayrıca Erkan Öz’e göre Bitcoin için önemli olan değer saklama fonksiyonudur. Türk Bitcoin camiasının ünlü ismine göre, Bitcoin’in ulaşacağı gerçeğe uygun değer (adil değeri) 1 milyon 375 bin dolar seviyelerindedir. Erkan Öz açıklamalarının devamında Bitcoin’in bu seviyeleri 2020 ve sonrasında görmesini beklediğini de ekledi.

Ünlü gazeteciden devasa Bitcoin ve altcoin tahmini

Türkiye’de kripto para dünyasının yakından takip ettiği gazeteci yazar Erkan Öz, daha önce Bitcoin ve altcoin’lere yönelik devasa bir tahmin yaptı. Erkan Öz “Gerçek Ekonomi”isimli programda Melis Hazal Karagöz’e Bitcoin ve altcoin’ler ile ilgili fiyat beklentisini açıkladı. Bu programda Erkan Öz şu tahmini paylaştı:

22 TRİLYON DOLAR MERKEZ BANKASI PARASI SAĞLAM PARALARA BÖLÜNECEK. 12 TRİLYON DOLAR ALTIN’A GİDECEK ÇÜNKÜ EN SAĞLAM YATIRIM ARACI OLARAK GÖRÜLÜYOR. ALTIN’DAN SONRA GÜMÜŞ’Ü SIRADA GÖRÜYORUM. O DA ALTIN’IN 3’TE 1’İ KADAR PARA ÇEKECEK. YANİ 4 TRİLYON DOLAR. TOPLAMDA ALTIN VE GÜMÜŞ 16 TRİLYON DOLAR OLDU. GERİYE KALDI 6 TRİLYON DOLAR. BUNUN DA BEN 5 TRİLYON DOLARININ BİTCOİN’E VE ALTCOİN’LERE GİDECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM. BEN BU ORTAMDA ALTCOİN’LERİN DAHA FAZLA RAĞBET GÖRECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM. GÜN GEÇTİKÇE ALTCOİN’LERİN BİLİNİRLİĞİ ARTIYOR. 5 TRİLYON DOLARI DA YÜZDE 50 YÜZDE 50 BÖLDÜĞÜMÜZDE, BUNUN 2,5 TRİLYON DOLARININ YAKLAŞIK 1.600’ÜN ÜZERİNDE OLAN ALTCOİN’LER ARASINDA DAĞILACAĞINI, 2,5 TRİLYON DOLARININ BİTCOİN’E GİDECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM.  ALTCOİN’LER İÇİN DE DE İLK 20, İLK 100’E GİRENLER DAHA BÜYÜK ASLAN PAYINI ALACAKLAR.

Erkan Öz: Bitcoin 156.000 doları hedefliyor!

Ünlü kripto para uzmanı açıklamalarının devamında Bitcoin’in ilk olarak 156.000 doları hedeflediğini belirtti:

ŞİMDİ 2,5 TRİLYON DOLAR BİTCOİN’E GİDERSE NE KADAR YATIRIM YAPILIR BTC VAR PİYASADA? BİTCOİN’İN ARZ SINIRI 21 MİLYON, AMA BU KADAR BİTCOİN ÇIKARILMADI DAHA ÇOK ZAMAN VAR ÇIKARILMASINA. ŞU ANDA PİYASADA DOLAŞIMDA 17,5 MİLYONUN ÜZERİNDE BİTCOİN VAR. SİRKÜLASYONDAKİ 17,5 MİLYONUN ÜZERİNDEKİ BİTCOİN’DE SATOSHİ’NİN ELİNDE BULUNAN 1 MİLYON BİTCOİN’İ HARİÇ TUTARAK HESAPLAMA YAPARSAK KARŞIMIZA 156.250  DOLAR GİBİ BİR RAKAM ÇIKIYOR. BİTCOİN’İN  İLK HEDEFLEDİĞİ FİYATIN 156.000 DOLAR OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM.

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?