Blockstream CEO’su Bitcoin’in Hakimiyeti ile İlgili Açıklamalar Yaptı

0

Ortaya çıkan son raporlara göre, Bitcoin’in kripto para piyasasındaki hakimiyeti yeniden %90 seviyesinin üzerine çıkıyor.

%90 Piyasa Hakimiyeti

Cointelegraph’ın haberine göre, Blockstream CEO’su Adam Back, Twitter üzerinden Primitive Fund kurucu ortağı Dovey Wan ile 9 Eylül’de gerçekleştirdiği bir konuşmada altcoin’lerin bir önceki üstünlüğünün kripto para piyasası için geçici bir durum olduğunu dile getirdi.

Wan Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda Bitcoin’in piyasa değeri kazanmaya devam edip etmeyeceğini ve bunun kalıcı bir durum haline gelip gelmeyeceğini sorguladı.

Temmuz ayında Bitcoin’in piyasa hakimiyeti %70 seviyesine ulaşmıştı. Bu oranın 2017 Aralık ayından bu yana en yüksek seviye olduğu belirtiliyor. Bu sene Bitcoin lehine değişen oran 2018 yılında %40 seviyesine kadar gerilemişti.

Back yaptığı açıklamalarda “Bu bir geri dönüş” ifadelerini kullandı ve mevcut döngünün tamamlanmasının iki buçuk yıl aldığını dile getirdi. Buna göre yapılan değerlendirmeler sonucundaysa Ağustos ayında Bitcoin piyasa hakimiyetinin %90 üzerine çıkması gerektiğini ifade etti.

Altcoin’ler Ölüyor Mu?

Pek çok yatırımcı ve analist Bitcoin’in yeniden kendine geldiği konusunda fikir ortaklığına varmış durumda. Ancak altcoin’ler için aynı yorumlar yapılmıyor.

Geçtiğimiz hafta Max Kesier ve Peter Brandt, ikisi birden, altcoin piyasalarının artık patladığını dile getirdi. Özellikle Keiser, altcoin’lerin son zamanlarda Bitcoin karşısında çok fazla kayıp sergilediğini ve artık toparlanamayacağını dile getirdi.

Ayrıca bunların yanında Bitcoin hashrate’inde de sürekli yeni rekor seviyeler yakalanıyor. Bu da Bitcoin’in altcoin’ler karşısında günde güne güçlendiğini gösteren başka bir etken olarak karşımıza çıkıyor.

Tüm bunlarla beraber yapılan bazı bağımsız araştırmalar Bitcoin hakimiyetinin çoktan %90 seviyesinin üzerine çıktığını gösteriyor…

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?