Tron İle Tether’den Dev Ortaklık

0

Merkezsiz uygulamalara ev sahipliği yapan Tron (TRX) ile dolar destekli kripto para Tether (USDT) yeni bir ortaklığa imza attı. Bu ortaklık kapsamında Tron Blockchain’inde 2019 yılının ikinci çeyreğine kadar USDT token’ların başlatılması planlanıyor. Cointelegraph tarafından 4 Mart Pazartesi günü yayımlanan haber piyasada tüm hızıyla devam eden geliştirme faaliyetlerine örnek niteliğinde.

TRC20 Tabanlı USDT

Dev ortaklık kapsamında yapılacak çalışmaların ardından Tron Blockchain’i üzerinde başlatılacak USDT token’ların TRC20 standartlarını takip edeceği ifade ediliyor. Ethereum (ETH)Blockchain’inde kullanılan ERC20 standartlarını çağrıştıran bu terim, ilgili token’ın Tron Blockchain’ine uygun olduğu anlamına geliyor. Buna göre yeni USDT token’lar TRC20 tabanlı olacak ve Tron temelli bütün protokollerle ve merkezsiz uygulamalarla koordineli bir şekilde çalışabilecek.

Tether ve Tron

Haftanın ilk gününde kripto para topluluğunun gündemine oturan bu gelişme piyasadaki iki popüler kripto paranın birlikte faaliyet göstereceği anlamına geliyor. Tron ile Tether ortaklığının ardından Tron Blockchain’inin mesafe kat edeceği ve en büyük rakibi Ethereum’a büyük bir göz dağı vereceği düşünülebilir. Kendisini Ethereum’un bir numaralı rakibi olarak gören Tron, USDT’lerin ağına eklenmesiyle merkezsiz uygulamalarına ve ekosistemine güç katacak.

Sabit fiyatlı kripto paralar arasında en büyük piyasa değerine sahip olan altcoin USDT, 2014 yılında hizmetlerine başlamıştı. Hakkında şimdiye dek pek çok tartışma çıkmış olsa da USDT’ler o tarihten bu yana kullanıcılarına hizmet verdi. Tron ortaklığının Tether için de olumlu sonuçlar doğurması öngörülebilir.

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?