Tom Lee’nin Son Bitcoin Tahmini Ne Yönde?

0

Kripto para topluluğunun yakından tanıdığı isimler arasında gösterilen Tom Lee bir kere daha ana akım medyaya konuk olarak Bitcoin (BTC) hakkındaki olumlu yorumlarını insanlarla paylaştı. Bitcoin’in fiyatına daima umutla bakan ünlü piyasa analisti Lee, lider kripto paraya olan inancını yitirmediğini gösteriyor. Bilindiği üzere kripto para piyasası uzun bir süre boyunca ayı trendinin etkisinde seyretti ve büyük ölçüde değer kaybına uğradı.

Kriptolar 2019’da İyileşecek

CNBC ekranlarında katıldığı bir programda konuşan Lee, 2019 yılının büyük bir ihtimalle kripto para piyasası için bir iyileşme senesi olacağını ifade etti. Piyasayla ilgili tablolara dikkat çeken Lee büyük resmin Bitcoin’i desteklediğini savunuyor. Küresel piyasalarda riskli bir koşunun bulunduğunun altını çizen Lee, bu durumun BTC ve diğer dijital paralara nakit akışı sonucunu doğurabileceğini aktarıyor.

Tom Lee tarafından küresel piyasalara ilişkin belirtilen bu iddialara bazı ekonomistler karşı çıkıyor. Lee’nin aktardığı riskli tabloyu farklı değerlendiren bu isimlere göre küresel ekonomi 2019 ve 2020 yıllarında yavaş bir büyüme yaşayacak. Lee ise dolara işaret ederek lider kripto paranın önümüzdeki yıllarda yükselişe geçeceğini bildiriyor.

Teknik Verilere Dayanıyor

Ünlü piyasa analisti Tom Lee, iddialarını teknik verilerle destekliyor ve varlıkların 200 günlük hareket ortalamalarına dikkat çekiyor. Fundstrat isimli yatırım şirketinin kurucusu Lee, BTC’nin sıçrayışa geçeceğini ifade ederken dip noktanın görüldüğünü belirtiyor. Daha önceki yazılarımızda siz değerli okurlarımızla paylaştığımız üzere Tom Lee BTC’nin 25.000 doları göreceğini iddia etmişti. Ünlü analist bu tahmininde ısrarcı görünüyor.

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?