Ethereum Kurucusu Lubin’den İddialı Açıklamalar

0

Kripto paralar arasındaki en yüksek piyasa değerine sahip altcoin Ethereum’un (ETH) kurucu ortağı Joseph Lubin geçtiğimiz günlerde düzenlenen bir konferansta ilgi çekici açıklamalarda bulundu. Lubin’e göre önümüzdeki on ila yirmi yıl içerisinde küresel ekonomi şimdikinden on kat daha büyük olacak. Üstelik Lubin gelecekteki dev ekonominin çoğunda Blockchain teknolojisinin bulunacağını ileri sürüyor.

Blockchain Henüz Gelişmedi

Ethereum’un etkili isimleri arasında yer alan Joseph Lubin, Blockchain teknolojisinin henüz yeterince gelişmediğini ve birçok alana yayılmadığını belirtiyor. Katıldığı konferansta konu hakkında değerlendirmelerde bulunan ve gelecek hakkındaki görüşlerini kullanıcılarla paylaşan Lubin, teknolojinin şu sıralar çoğu sıradan insan tarafından kullanılmadığını ifade ediyor. Tarihte yaşanan diğer teknolojik gelişmelere dikkat çeken Lubin 1983 yılında elektronik posta kullanan sıradan insanların sayısına işaret ederek düşündürücü bir benzerlik ortaya koyuyor. Lubin’in yaptığı bu benzetme Blockchain teknolojisinin geleceğine duyduğu inancı gözler önüne serer nitelikte.

Ethereum 2.0

Joseph Lubin açıklamalarına Ethereum 2.0 hakkında detaylara yer vererek devam ediyor. Hâlihazırda Bitcoin (BTC) için birçok sorunun varlığına dikkat çeken Lubin Ethereum’un mevcut versiyonunda da benzer sıkıntıların bulunduğunu ifade etti. Ancak Lubin’e göre Ethereum 2.0 bu sıkıntıları içermeyecek. Lubin şunları kaydediyor:

Hâlihazırda Bitcoin ve Ethereum’da özel donanımlara ihtiyaç duyuyorsunuz, aşırı miktarda elektrik ve hesaplama gücü sarf etmeniz gerekiyor ki herkesi senkronize edebilesiniz. 18 ay içerisinde hayata geçecek Ethereum 2.0 ile daha güçlü ve ölçeklenebilir bir Blockchain sistemine sahip olacağız ve daha az enerji tüketeceğiz.

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?