Artık Bitcoin ile Kebap Almak Mümkün!

0

Avustralyalı gıda zinciri OriginKebabs, Bitcoin (BTC) ile kebap ödemesi kabul etmeye başladı.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), ilk piyasaya çıktığı günlerde sadece internet üzerinden insanların birbirine gönderebildiği veya dark web üzerinden bir şeyler satın alabildiği bir varlık fonksiyonunda olsa da yıllar geçtikçe BTC’nin gerçek hayata olan entegrasyonu da ciddi bir şekilde değişmeyi ve gelişmeyi sürdürüyor.

Dünyanın en Bitcoin dostu şehirlerinden birisi olarak bilinen Hollanda içerisindeki Arnhem, ilk olarak 2014 yılının Mayıs ayında ”Bitcoin City” olarak adlandırılan bölge  ile gündeme gelmişti. Daha sonra Bitcoin ile sandviç alımı haberi ve hemen ardından 20 dolar değerinde BTC ile çeşitli mağazalardan t-shirt alınabileceği haberi, şehri yine gündeme taşımayı başardı. Arnhem turumuz hakkındaki haberi buradan okuyabilirsiniz.

Ancak bu seferki Bitcoin hamlesi Hollanda’dan değil, başka bir kripto para dostu ülke Avustralya’dan geldi.

Avustralya’da Bitcoin ile Kebap Devri!

TravelbyBit’in yayınladığı tweet’e göre Avustralya’nın en büyük gıda zincirlerinden birisi olan OriginKebabs, artık Lightning Network aracılığıyla yapılan Bitcoin ödemelerini resmen kabul etmeye başladı. Bitcoin’in yanı sıra Litecoin (LTC) ve Binance Coin (BNB) de kabul edilen kripto para birimleri arasında yer alıyor.

Avustralyalı gıda zinciri OriginKebabs, Bitcoin (BTC) ile kebap ödemesi kabul etmeye başladı.

Lightning Network sayesinde aynı itibari para ile ödeme yapar gibi hızlı ve sorunsuz bir şekilde kripto paralar aracılığıyla kebap almak mümkün olacak. Tweet’e gelen tepkiler ise şuan için hizmetin oldukça beğenildiğini gözler önüne seriyor.

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?