Jaguar Land Rover’in Hamlesi, IOTA’yı Uçuşa Geçirdi!

0

Jaguar Land Rover, kullanıcılara veri paylaşmaları karşılığında IOTA vereceğini açıkladı.

Ibtimes kaynağının aktardığı bir habere göre, Jaguar Land Rover firmasının şu sıralar üzerinde çalıştığı yazılım tamamlandığında, araç sürücülerine veri paylaşmaları karşılığında IOTA (MIOTA) kripto para birimi dağıtılacak.

Jaguar Kullanıcılara IOTA Verecek

Toplam piyasa değerine göre en büyük 15. kripto para birimi olan IOTA, son 24 saat içerisinde %15 ve üzeri yükseliş elde ederek bu habere olumlu tepki vermiş gibi gözüküyor. IOTA özellikle daha önce Bosch ve buna benzer firmalarla yaptığı ortaklıklarda da, aynı Jaguar’ın yazılım modelinde olduğu gibi Nesnelerin İnterneti (IoT) temelli çözümleri ile öne çıkmıştı.

Jaguar’ın piyasaya süreceği akıllı cüzdan, araçların yararlı verileri otomatik olarak paylaşmasına izin vererek kullanıcıların belirli miktarda IOTA kazanmasının önünü açacak. Söz konusu veriler arasında trafik sıkışıklığı veya yoldaki çukurların navigasyon firmalarına veya yetkililere sunulması gibi durumlar bulunmakta.

Jaguar konu hakkında yaptığı açıklamada sürücülerin kullandıkları aracın ”araç paylaşma programına” dahil olmaları durumunda çok daha fazla IOTA token’i kazanabileceklerini vurguladı. Jaguar’ın temel hedefi ise ”sıfır emisyon, sıfır kaza ve sıfır tıkanıklık” elde etmek.

Ünlü araç üreticisinin bu yazılımı ve teknolojiyi test etmeye başladığı yer ise Shannon, İrlandaolarak açıklandı. Tesisteki mühendislerin şimdiden bazı Jaguar F-PACE ve Range Rover Velargibi araçlara akıllı cüzdan özellikleri eklediği belirtildi ancak bu uygulamanın ticari olarak ne zaman piyasaya sürüleceği açıklanmadı. Kripto para birimleri ilk piyasaya çıktıkları günden bu güne inanılmaz bir gelişme kaydettiler ve artık birçok ünlü firma tarafından kullanım görmeye başladılar.


Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?