Telegram ICO’sunda sona gelindi. GRAM ne zaman piyasaya sürülecek?

0

Telegram Open Network, dünyanın gizli şekilde finanse edilen en iyi projesi olarak tarihe geçebilir. Geçtiğimiz yıl sosyal mesajlaşma uygulaması Telegram aralarında Sequoia Capital, and Kleiner Perkins Caufield & Byers’in bulunduğu özel yatırımcı listesine halihazırda geliştirmekte olduğu GRAM token’ları satarak 1,7 milyar dolar elde etmişti.

%90’ı Tamamlandı

The Block’tan elde ettiğimiz bilgilere göre Telegram Open Network (TON) projesinde sona gelindi. Projenin %90’lık kısmını tamamlandı. Telegram ekibi, geçtiğimiz yılın eylül ayından bu yana %20’lik önemli bir ilerleme kaydettiklerini ve iki aylık bir gecikmeyle bu yılın mart ayında beta testlerine başlayacaklarını duyurdu. Geçtiğimiz yıl Telegram projenin beta sürümü için 2019 yılının Ocak ayını işaret etmişti.

Binance’te Listelenecek

The Block’un raporuna göre Telegram ekibi, beta testleri başlar başlamaz GRAM token’ın Asya’nın en büyük borsalarında listelenmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Bahsedilen borsaların ise Binance, Huobi ve OKEx olduğu tahmin ediliyor. Telegram’ın ayrıca e-ticaret siteleriyle de iş birliği için müzakereler yürüttüğü de edindiğimiz bilgiler arasında.

Telegram Open Network ve GRAM token’ın piyasaya sürülmesi, geliştiriciler, kripto para yatırımcıları ve Telegram kullanıcıları tarafından merakla bekleniyor. Sosyal mesajlaşma uygulaması Telegram’ın şu anda sahip olduğu 200 milyon kullanıcı, Gram token’ın yatırımcı bulmakta zorluk çekmeyeceği anlamına geliyor. Ayrıca GRAM token, kripto para tarihinin en büyük halka arzlarından birini gerçekleştirmiş ve ICO’sunda 1,7 milyar dolar toplamıştı.

Asıl soru şu ki Telegram, dApp merkezli Ethereum ile nasıl mücadele edecek? Telegram’ın ICO’sunda topladığı 1,7 milyar dolarlık fonu göz önünde bulundurursak Bugünkü verilere göre Gram token’ın piyasaya sürülür sürülmez en değerli 10 kripto para birimi arasında sekizinci sırada Tron’un koltuğunda yer alacağı aşikar. CCN’e göre ise Gram token’ın asıl rakibi CoinMarketCap’te beşinci sırada yer alan EOS olacak.

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?