Bitcoin Vadeli İşlemlerini İçeren Yeni Bir ETF Başvurusu Yapıldı

0

Blockforce Capital tarafından %25’i Bitcoin vadeli işlemlerini içeren bir ETF başvurusu yapıldı.

Bitcoin ETF Başvurusu

NYSE Arca’da listelenecek ETF, Blockforce Capital’in Realty Shares ETF Trust adındaki yan firması tarafından yapıldı. Fon kamu borcu araçları, para piyasası yatırım ortaklarını ya da fiat para birinlerini içerecek ve fiat para birimiyle geri ödenecek Bitcoin vadeli işlemlerini kapsayacak. Fon toplam yatırımın %25 oranında Bitcoin vadeli işlemlerinden yararlanmasına fırsat tanıyacak. Aynı zamanda fon içerisinde fiat para birimiyle marjin işlemlerine ve paranın yönetilmesi için bir miktar para ayrılacak. Realty Shares’in ETF’i başlangıçta CBOE ve CME tarafından sunulan Bitcoin vadeli işlemlerini kullanabilir. Açıklamaya göre zaman içerisinde yeni Bitcoin vadeli işlemleri eklenebilir.

Realty Shares şu anda SEC’in başvuruyu incelemesini beklemeye koyuldu. SEC yapılan başvurunun düzeltilmesini isteyebilir ya da en kötü durumda başvuruyu doğrudan reddedebilir. bunun ardından tekrar başvuru gibi süreçlerden tekrar geçileceği için karara bağlanması uzun zaman alabilir.

Diğer Bitcoin ETF’leri

Daha önce VanEck/SolidX ve Bitwise tarafından ETF başvurusu yapılmıştı. Bitwise halen SEC’in onayını bekliyor ancak VanEck başvurusunu geri çekti. VanEck 2 Temmuz’da SEC’e kural değişikliği yapması konusunda öneride bulunmuştu. SEC komisyonu son kararını 27 Şubat’ta vereceğini açıkladı, ancak VanEck başvurusunu geri çekip 31 Ocak’ta yeni bir başvuruda bulundu.

Bazıları şirketin SEC’in ret cevabını öngörüp başvurunun geri çekildiğini düşünüyor. SEC üyelerinden Robert J. Jackson geçtiğimiz günlerde verdiği bir demeçte Bitcoin ETF’lerinin en nihayetinde kaçınılmaz olduğunu ifade etti.

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?