Son artıştan en çok faydalanan altcoin’lerden birisi de Tron (TRX) oldu.

0

Son günlerde büyük oranda değer kaybına uğramasıyla konuşulan kripto para piyasası 28 Kasım Çarşamba gününü büyük oranda artış kaydederek kapatmıştı. Lider kripto para Bitcoin (BTC) son zamanların en iyi performansını göstererek kayda değer bir ölçüde yükselişe geçti. Bu artış piyasadaki altcoin’leri de doğrudan etkiledi. Tron (TRX) gün içerisinde %33,33 oranına ulaşan artışıyla dikkatleri çekiyor.

Bitfinex verilerine göre TRX/USD işlem çifti haftanın en yüksek seviyesini test etti. Uzmanlar bu artışın boğa piyasasına işaret edebileceğini ifade ediyor. Başka bir deyişle bu işlem çifti 29 Kasım Perşembe günü kaydettiği artışı kısa vadede devam ettirebilir. Ancak yine de kullanıcıların karar vermeden önce göz önünde bulundurmaları gereken belirli destek seviyeleri bulunuyor.

TRX haberin hazırlandığı sıralarda gün içerisinde yaşadığı büyük artışa bir nebze ara vermiş görünüyor. Haber in hazırlandığı vakitteki coinmarketcap verilerine göre Tron son yirmi dört saatte yaklaşık %17 oranında yükseldi ve 0,01596 dolardan işlem görüyor.

Tron hakkında çıkan olumlu proje haberleri piyasaya etki etmişte benziyor. Tron kurucusu Justin Sun son zamanlarda kripto para için bazı geliştirme güncellemelerinin uygulandığını duyurdu. Örneğin Justin Sun paylaştığı bir Twitter gönderisinde Tron Blockchain’i üzerinde başlatılabilecek merkezsiz uygulama sayısının arttığını kullanıcılara ilan etmişti. Ayrıca Sun açıklamalarında merkezsiz uygulamalardaki işlem hacminin yeni rekorlara koştuğunu belirtiyor. Görünüşe bakılırsa Tron ekibinin çalışmaları sonuç vermeye başladı.


Kaynak: CCN.com

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?