Blockchain’in Piyasa Değerini Nasıl Bir Gelecek Bekliyor?

0

Kripto paralara güç veren teknoloji Blockchain her geçen gün gelişmeye ve kendine yeni kullanım alanları oluşturmaya devam ediyor. PRWeb adlı bir internet sitesi üzerinde 28 Kasım 2018 tarihinde yayımlanan bir araştırma raporunda teknolojinin geleceğine yönelik ilgi çekici verilere yer verildi.

Rapora göre Blockchain teknolojisinin küresel perakende sektöründeki varlığı 2023 yılına kadar tam 29 kat artacak. Bu iddia birçok etmeni göz önünde bulundurarak gerçekleştirilmiş bir analize dayandırılıyor. Yapılan analizde Blockchain uygulama alanlarının yükselişine dikkat çekiliyor.

Söz konusu analize göre Blockchain teknolojisinin perakende alanındaki piyasa değeri 2023 yılına kadar 80 milyon dolardan 2,3 milyar dolara yükselecek. Finansal teknoloji alanında müdür statüsünde faaliyet veren Monica Eaton-Cardone tarafından yapılan bu analiz Blockchain teknolojisinin geleceğine oldukça büyük bir umutla bakıyor diyebiliriz. Analizde işaret edilen büyümenin gerçekleşebilmesi için Blockchain’in her yıl oldukça büyük oranlarda gelişme kaydetmesi gerekiyor.

Global Risk Technologies adlı şirketin kurucu ortağı olan Eaton-Cardone burada bilgi bölümünün başkanlığını yapıyor. Şirketin küresel ödeme sektöründeki riskleri azaltmaya odaklandığı biliniyor.

Eaton-Cardone habere konu olan analizinde Blockchain ve dağıtık defter (DLT) teknolojisinin küresel perakende sektöründeki benimsenme oranını artırabilecek muhtemel uygulamaları detaylı bir biçimde incelemiş. Analizde değinilen beş temel perakende uygulaması ise şu şekilde: Tedarik zinciri yönetimi, envanter yönetimi, orijinallik teyidi, otomatik yenileme ve abonelik hizmetleri ve müşteri verileri ile üye programları.


Kaynak: Cointelegraph

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?