SBI Holdings CEO’su, Olası Bir Ripple Kullanımından Söz Etti!

0

SBI Holdings, Japonya’nın en büyük finansal kuruluşlarından birisi olmanın yanı sıra aynı zamanda blockchain tabanlı ödeme firması Ripple‘ın (XRP) da önemli ortakları arasında yer alıyor. SBI Holdings‘in CEO’su Yoshitaka Kitao, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamasında Ripple’ın geleceğine dair oldukça umut veren açıklamalarda bulundu.

Kitao, Ripple’ın sadece finansal kurumlarla değil aynı zamanda çok uluslu şirketlerle de ortaklık kurabileceğini ve kurması gerektiğini düşünüyor. Koronavirüs salgını esnasında Japonya’nın bu durumla baş etmesinden yola çıkarak böyle bir tavsiye verdiğini belirten Kitao, Ripple’ın tedarik zincirindeki yükü hafifletebileceği görüşünde.

Ripple, Potansiyelini Fark Etmiyor

Aynı zamanda bir Ripple kurul üyesi olan Kitao, çok uluslu şirketlerin de Ripple ile ortaklık kurması ile beraber sınır ötesi ödeme ağını inanılmaz seviyelere çıkartabileceklerini düşünüyor. Dünyanın Koronavirüs yüzünden ne kadar kırılgan olduğunu fark ettiği tedarik zincirinin Ripple gibi dijital çözümler ile iyileştirilebileceğini düşünen Kitao, maskeler için bile insanların Çin’e ne kadar bağımlı olduklarını fark ettiğini ve bunun büyük sorun olduğunu belirtti.

Ripple’ın çeşitli ülkelerdeki tedarik zinciri yönetimi için en azından para alışverişini sağlayabileceğini belirten tecrübeli CEO, Asya’nın buna önderlik edebileceğini düşünüyor. 2016 yılından beri Asya’nın finans piyasalarında aktif olan XRP gerçekten de çok uluslu şirketlerle ortaklığa yönelirse XRP fiyatında inanılmaz bir artış görülebilir.

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?