Ripple’dan Önemli Ortaklık: Hangi Projeyle Anlaşma Sağlandı?

0

Dağıtık defter teknolojisi geliştiren R3, Corda Settler’a resmen start verdi. İşletmelere ve şirketlere odaklı Blockchain’ler arasında küresel kripto para ödemelerini kolaylaştırmayı hedefleyen uygulama, işe XRP ile başlıyor.

R3 XRP’nin Settler’da desteklenen ilk küresel olarak tanınmış kripto para olduğunu açıkladı. Corda ve XRP ekosistemlerinin harmanlanmasıyla daha önce yargı önünde karşı karşıya gelen Ripple ve R3 arasında bir nevi uzlaşma sağlanmış oldu. R3 CTO’su Richard Gendal Brown:

Corda Settler’ın devreye girmesi ve ilk ödeme mekanizması olarak XRP’nin desteklenmesi, dünyanın en nüfuzlu kripto ve Blockchain topluluklarından ikisinin geliştirdiği güçlü ekosistemlerin birlikte çalışabileceğini gösteriyor.

Settler her tür kripto ve geleneksel varlığa açık olsa da XRP entegrasyonu, yaygın bir şekilde benimsenmenin ve dijital paraların değer transferinde kullanılmasının olası olduğunun kanıtlanması açısından bir sonraki mantıklı adım.

Corda Settler açık kaynaklı bir CorDapp’i. Uygulama, Corda defterini otomatik olarak güncelleyerek yararlanıcı hesaba beklenen ödemenin yapıldığını doğrulayacak. Bir sonraki gelişim aşamasında Settler yurt içi ertelenmiş net ödemeleri ve eş zamanlı götürü hesap ödemelerini destekleyecek.

R3’ün açıklamasına göre, yapılan bir iş esnasında Corda’da bir ödeme yükümlülüğü meydana geldiğinde taraflardan biri ödemenin XRP’yle yapılmasını talep edebilecek. Diğer tarafa bu yönde bildirim gidecek ve belirtilen son tarihe kadar ödemenin yapılması gerekecek. Ödemenin yapıldığı doğrulandığında her iki taraf da yükümlülüğü ‘tamamlanmış’ sayabilecek.

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?