Mark Zuckerberg, Instagram’ın NFT Hayallerini Gerçekleştiriyor

0

Instagram, bu özelliği sistemine entegre ettiği anda NFT’nin benimsenmesi katlanarak artacak.

NFT teknolojisinin artan popülaritesi nedeniyle, hemen hemen her sosyal medya sitesi, bu özelliği platformuna entegre etme planlarını açıkladı ve aralarından en büyüğünün de aynı planlara sahip olması şaşırtıcı değil.

Instagram’daki NFT’ler

Mark Zuckerberg, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada , NFT özelliğini sistemine entegre edecek firmalar listesine Instagram’ın da katılacağını açıkladı. 

Bu o kadar aşırtıcı değil çünkü Facebook , ürün tabanını NFT teknolojisine bağlı bir kavram olan meta veri tabanına genişletmek için adını Meta olarak değiştirdi .

Milyarder, sosyal medya sitesi aracılığıyla NFT’leri basılabilir hale getirme niyetini açıkladı. Şu anda tam ayrıntı veremese de, sitede NFT’leri kullanma yeteneğinin olacağını ve yakın gelecekte “o ortamda bir şeyler basabileceğini” tam olarak doğrulayabileceğini belirtti.

Bu, Meta yöneticisinin NFT’ler hakkında ilk konuşması değil. Geçen Aralık ayında, Instagram CEO’su Adam Mosseri, platformun aktif olarak NFT’leri araştırdığını belirtti. Financial Times ayrıca Meta’nın Facebook ve Instagram için NFT özellikleri üzerinde çalıştığını bildirdi.

Halihazırda Twitter ve Reddit gibi popüler sosyal medya platformları NFT özelliklerini sitelerine entegre ederken, YouTube, Disney ve diğerleri gibi diğer üst düzey medya şirketleri de tekliflerine NFT’leri, metaverse ve Web3 özelliklerini entegre etmede önemli ilerleme kaydetmiştir .

Instagram ve Facebook’un benimsenmesi oyunu değiştirecek

NFT alanının kripto endüstrisinde en hızlı büyüyen nişlerden biri olduğuna şüphe olmasa da , NFT özelliklerinin Meta destekli bir sosyal medya sitesine entegrasyonu, şüphesiz gelişen alanın daha fazla benimsenmesi için büyük bir katalizör olacaktır.

Bunu bir perspektife oturtmak gerekirse, örneğin tek başına Facebook 2,5 milyardan fazla kullanıcıya sahipken, Instagram’ın aylık 1 milyardan fazla aktif kullanıcısı var. 

Bu, NFT özelliklerini bu platformlardan herhangi birine entegre etmenin, dijital belirteçleri Meta ürünlerini kullanan dünya nüfusunun neredeyse üçte biri için daha erişilebilir hale getireceği için endüstri üzerinde sismik bir etkiye sahip olacağı anlamına gelir.

Alana verilen destek, daha fazla insanın endüstrinin işleyişi hakkında ilk elden deneyime sahip olacağı için kriptonun genel olarak benimsenmesine de yardımcı olacaktır. 

Bununla birlikte, en büyük dezavantaj, dünyanın dört bir yanındaki düzenleyicilerin Meta’nın hegemonyasına duyduğu güvensizliktir.

Bundan bağımsız olarak, Facebook veya Instagram nihayet NFT’leri entegre ettiğinde, piyasada daha fazla insan olacağı için alanın son zamanlardaki rekor kıran işlem hacimleri çocuk oyuncağı olacaktır.

Kaynak: Cryptoslate

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?