LMAX CEO’su David Mercer; Önümüzdeki İki Sene Bitcoin İçin Kritik!

0

Bitcoin (BTC) 2019 yılında 14.000 dolara çıkarak yatırımcılara yeniden umut verse de 2020 yılında 3.700 dolara kadar inerek bu umutların bir kısmını baltaladı. Beklenmeyen düşüşün devamında görülen beklenmeyen fiyat yükselişi BTC/USD işlem çiftini yeniden 9.000 dolar üstüne taşıdı ancak bir türlü 10.000 doların kırılamaması umutların yeniden azalmasına yol açıyor.

Buna rağmen LMAX’ın CEO’su ve kripto para sektörünün tanınan siması David Mercer, kripto para sektörünün ve Bitcoin’in önümüzdeki 2 yıllık süre içerisinde inanılmaz büyüme elde edeceğini savunuyor. Mercer, The Block’a verdiği demecinde 2019 yılına kıyasla sektörün önemli bir büyüme elde ettiğini de vurguladı.

Bitcoin İçin İki Yıllık Kritik Süreye Girdik 

LMAX Digital isimli kripto para borsasının iki yıl öncesine kıyasla 85 milyar dolar gibi bir ticari hacme ulaştığını belirten CEO, bunun hem bireysel hem de kurumsal yatırımcıların ilgisi ile mümkün olduğunu düşünüyor. Bankaların artık müşterilerini düşünmediğini ve onları umursamadığını belirten CEO, kripto para sektöründe ise kontrolün müşterilerin elinde olduğunu belirtti.

Kripto paraların yeni bir varlık sınıfı olarak ortaya çıktığını belirten CEO, bu sektörün diğer bütün sektörlere yönelik yeniliklerle geldiğini ve kripto paraların gelecekte hep hayatımızda olabileceğini düşünüyor. Gerçekten de kripto para ve blockchain teknolojisinin şimdiden birçok alanda insanların hayatlarına karıştığı görülüyor.

İki yıl içerisinde dev bankaların ve kurumsal firmaların kripto para sektörüne girmeye devam edeceğini belirten LMAX, aslında Paul Tudor Jones’un Bitcoin yatırımının sadece başlangıç olduğunu düşünmekte.

Bu Konuda Sizin Fikriniz Nedir?